Значењето на тарот картата за шест прачки

Значењето на тарот картата за шест прачки
Randy Stewart

Триумф! Победа! Следејќи ги Петте стапчиња, кои илустрираат битка на волји, Шестот стапче ни покажува како изгледа да се излезе на врвот.

Ако сте биле до колена во борба од секаков вид, не грижете се! Крајот е близу и не само што ќе бидете победник, туку и другите ќе го препознаат вашиот успех.

Оваа картичка Minor Arcana често предвидува достигнување во голем обем, така што оваа добивка ќе биде голема. Ја издржавте и се боревте во добрата борба, сега подгответе се за наградите на вашето освојување.

ШЕСТ ОД ПРАЦА КЛУЧНИ ЗБОРОВИ

Пред да нурнете подлабоко во исправените и спротивставените шест прачки на стапчињата Значењата на тарот картата и нивната поврзаност со љубовта, работата и животот, дозволете ни да имаме брз преглед на најважните зборови поврзани со оваа картичка на Wands.

Исправена Победа, триумф, признание
Обратно Неуспех, загуба, неисполнети ветувања, гладни за слава
Да или не Да
Нумерологија 6
Елемент Оган
Планета Сонце
Знак Лав

ШЕСТ ПРАЧА ОПИС НА КАРТИЧКАТА ТАРОТ

За целосно да го разбереме значењето на тарот картата Шест стапчиња, прво ќе ги погледнеме илустрациите, боите и симболиката.

Во центарот, фигура вози самоуверено на коњ низ радосната толпа. Оваа бројка,Way Tarot – Нарачајте веднаш!

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ШЕСТИТЕ ПРАЧКИ?

Тоа е сè за значењето на картичката Six of Wands Tarot! Ако сте ја извлекле оваа карта во вашиот тарот намаз, дали значењето има смисла за вашата ситуација во животот?

Нашата заедница сака да слуша за читања на самото место, затоа ве молиме одвојте една минута за да не известите во коментарите подолу!

нивното лице е свртено настрана, го остава нивниот пол мистерија, зголемувајќи ја универзалноста на пораката на картата: триумфот не е ексклузивен, туку инклузивен, почитувајќи ги постапките и намерата повеќе од идентитетот.

Круната на јавачот, ловоров венец, е траен симбол на победа и триумф. Во цврстото разбирање на јавачот, стапчето гордо се држи нагоре. Приказот на стапчето во оваа сцена е од витално значење, а врвот на ова стапче, украсен со прстен од расцутени цвеќиња, го повторува ветувањето на ловорот за триумф, отелотворувајќи ги начелата на самодоверба и амбиција.

Небо од чисто и тивко сино се протега горе, најавувајќи нов ден, неоцрнет од физички или емоционални бури. Оваа мирна азурна позадина носи чувство на смиреност и јасност, нагласувајќи ги позитивните аспекти на картичката. Кога Шест од стапчиња се појавуваат во читање, тоа често се толкува како многу добар знак, што укажува на претстојниот успех и достигнување.

Толпата гледачи игра клучна улога во описот на Шест од стапчиња. Триумфот не е изолирано искуство, туку заеднички спектакл, дозволувајќи му на достигнувањето на возачот да блесне посилно како што се рефлектира во очите на оние кои сведочат.

Излегувајќи од самодоверба и гордост, однесувањето на возачот е стабилно и увери. Нивната подигната глава е неискажана изјава на гордост. Но, дали е ова нужно корисно? Перцепцијата овде е клучна. Гордоста може да означуваздраво чувство за самопочит и достигнување, но исто така носи ризик од навлегување во ароганција ако не се калени со понизност.

Правени шест стапчиња Значење

Шестот прачки го прикажува следново исход: Јавни пофалби, награди, признание за успех, аплауз за добро завршената работа и тапкање по рамо.

Многу пати, можеби се чини дека другите не ја забележуваат нашата напорна работа. Можеби вашиот значаен другар или децата изгледаат неблагодарни.

Можеби вашиот шеф се однесува како напорот што го давате да е бесмислен или да имате членови на семејството кои ве земаат здраво за готово. Ако е така, работите ќе се променат на подобро.

Прачката Шест од стапчиња предвидува успех во присуство на гледачи. Подгответе се да ја примите вашата златна ѕвезда и да ги наместите вашите работи. Вие го заслужувате тоа.

Пари и кариера

Подгответе се да се искачите на ниво! Шестот стапче е добар знак за секоја област од животот. Ако сте во кариера што ве става во очите на јавноста, наскоро ќе видите зголемување на јавното признание. Ако не сте, можеби би требало да бидете.

Без оглед на тоа во кое поле сте, унапредувањата, образовните достигнувања, финансиската стабилност и парите сигурно ќе се множат ако Шест од стапчиња ве претставуваат во читање.

Ако овој Виктор се претстави како некој друг, истото чувство ѕвони точно. Поврзувањето со луѓе кои одат во вистинската насока е едноод најдобрите начини за зацврстување на сопствениот успех.

The Six of Wands сугерира успех и во финансиски прашања. Ова би било одлично време да направите нова инвестиција во компанија или производ на кој имате доверба.

Се разбира, треба да го завршите вашиот процес и да бидете сигурни дека договорот е здрав, но не се двоумете да скокнете веднаш. Повратот што го добивате како резултат нема да биде разочарувачки.

Љубов и врски

Шест стапчиња во намазот е доказ за успехот и стабилноста на вашата врска. И вие и вашиот партнер ќе бидете расположени, и ќе споделувате богатство и достигнувања еден со друг.

Ќе се поддржувате и ќе се грижите еден за друг преку сите препреки и секогаш ќе излегувате на врвот.

Ако сте имале проблеми во врската во минатото, тоа ќе се промени. Времето и вниманието што сте ги посветиле за решавање на овие прашања ќе направат разлика.

Ако сте слободни, Шест од карти сугерираат дека вашата сродна душа можеби е на хоризонтот. Оваа личност ќе биде силна, самоуверена и подготвена да ве подигне и да ви помогне да го достигнете својот целосен потенцијал.

Подготвени сте да сакате и да бидете сакани во нова врска која сигурно ќе биде сè што некогаш сте замислиле. Погрижете се да сте подготвени за да не ја пропуштите оваа неверојатна можност.

Здравје и духовност

Ако се боритедепресија, анксиозност или физичка болест од било кој вид, ќе излезете на врвот. Шест стапчиња може да претставува чуда, особено здравје . Не само што ќе го надминете сето она со кое се борите, туку и луѓето ќе почнат да бараат насоки од вас.

На пример, некој во навредлива врска може да ја добие оваа картичка како показател дека не само што ќе тој или таа избега од околностите; тие ќе можат да ги охрабруваат и поддржат другите да го прават истото.

ШЕСТ ОД ПРАЧКИ ПОВРЕМЕНО ЗНАЧЕЊЕ

Во овој пасус, ќе разговараме малку повеќе за тоа што значи ако сте влечеле Тарот картата Six of Wands во обратна положба (наопаку).

Нема начин да ја премачкате. превртената Шест од стапчиња е манифестација на разочарување и неуспех.

Можеби некој кон кого сте погледнале да ве изневери или ќе ве изневери. Ако е така, не можете да се откажете сега.

Успехот и неуспехот се дел од животот, а вториот може да ја промени играта. Како што вели Шах Рук Кан, „Успехот не е добар учител, неуспехот те прави понизен“.

Овој цитат добро се вклопува со Свртените шест стапчиња бидејќи картата може да предвиди и прекумерна самодоверба и потреба да се понизи себеси.

Од суштинско значење е да се живее живот на благодарност и да не дозволиме успехот да ни оди во глава. Постои тенка линија помеѓу верувањето вовашите способности и да станете толку самобитни што го цените достигнувањето над сè друго. На кој начин можете да најдете рамнотежа?

ШЕСТ ПРАЧА: ДА ИЛИ НЕ

Кога се исправени, Шестте прачки во ширењето да или не е да . Ќе триумфирате во сè што ќе настојувате да постигнете, а успехот е неизбежен.

Меѓутоа, ако се повлече превртената Шест од стапчиња , одговорот е обично не – или барем во овој момент.

Ако е така, треба да направите чекор назад за да погледнете дали вашите желби се реални.

Ако сте уверени дека она што го сакате е најдобро, побарајте алтернативен пат до постигнување на вашата цел.

ШЕСТ ПРАЧА И АСТРОЛОГИЈА

Шестот прачки е поврзан со хороскопскиот знак Лав. Сметајте го овој знак како Патријархот кој е дарежлив, но исто така сака да му се восхитуваат.

Лавот е управуван од Сонцето и ја покажува нашата способност да блесне и да ги изразиме нашите вистински дарови и доверба.

ВАЖНА КАРТИЧКА КОМБИНАЦИИ

The Six of Wands е за победа, триумф и признание. Исто така, во комбинација со други карти, успехот е главната тема. Побарајте ги другите картички кои го опкружуваат Six of Wands за да дознаете повеќе за тоа каков вид на успех и на што треба да внимавате.

Исто така види: Што се духовни водичи и како да се комуницира со нив

SIX OF WANDS AND THE FOO

Кога Six of Wands се поврзуваат со Будалата, можностите за успех се бескрајни. Без разлика кој потфат ќе го изберете, сигурно ќе заврши успешно. Што правитвоето срце сака најмногу? Одговорот на ова прашање нека биде ваш фокус.

ШЕСТ ОД ПРАШКИ И ЉУБОВНИЦИТЕ

Го најдовте едното - или ќе го најдете наскоро. Картичката Lovers, кога е поврзана со Six of Wands, предвидува романса како ниедна друга.

Секако, секоја врска има свои предизвици, но како човекот што јава низ улиците на оваа шеста карта, вашата љубов ќе издржи секоја битка.

ШЕСТ ОД ПРАЧА И ЃАВОЛОТ

Кога Шестте прачки и ѓаволот се појавуваат еден покрај друг, успехот во бизнисот е во вашата иднина.

Ако држите позиција на вашата работа, вие сте обврзани да постигнете сè што барате. Канирајте ја целата своја позитивна енергија во вашите достигнувања и нема да пропаднете.

За претприемачот, сега е одлично време да се фрли во нов деловен потфат. Ако го пронајдете вистинскиот проект, вашиот финансиски успех може да биде неверојатен

Скокајте со двете нозе и верувајте во себе - предодредени сте за величина.

SIX OF WANDS AND THE WORLD

Ова дуо ветува успех во образовните прашања. Ако сте студент, ќе постигнете добри резултати на тестовите, а можеби дури и ќе добиете нови стипендии.

Ако не сте на училиште во моментот, сега е одлично време да се запишете во нова класа или да истражувате конвенција за изострување на вештините што веќе ги поседувате.

Комбинацијата со Светската картичка кажува дека потфатите што ги имате во образованието ќе бидатуспешна и вашата кариера ќе има голема корист како резултат.

ШЕСТ ПРАЧА И КУЛА ИЛИ ПЕТ ЧАШИ

Бидете подготвени да се понижите. Ако Шест од стапчиња се совпаѓаат или со кулата или со петте чаши, поразот или губењето на врската може да биде во вашата иднина.

Како и со било кој неуспех, можеби нема да можеме да го контролираме секој исход , но можеме да ги контролираме нашите реакции на тековните и идните настани.

Исто така види: 9 прекрасни тибетски чинии за пеење со нивните звучни придобивки

Со грациозно прифаќање на загубата, а потоа повторно враќање во играта, ги зголемувате вашите шанси да бидете успешни во иднина.

ШЕСТ ПРАШКИ И ПЕТ МЕЧЕВИ

Дали сте премногу тешки за себе? Шестте стапчиња, кога се поврзани со Петте мечеви, сугерираат дека вие самите сте најлошиот непријател.

Самоомаловажувачките разговори, негативните мисли и препуштањето во нездрави пороци нема да ја поправат вашата ситуација. Всушност, тоа само ќе го влоши.

Можете да постигнете што и да посакате, но тоа не може да се случи освен ако не најдете начини да ги зголемите чувствата на самопочит и самопочит.

ШЕСТ ПРАЧКИ И КОЛАТА ИЛИ ДЕВЕТ ШАШИ

Време е да заблескате! Не само што ќе бидете победници, каде што се работи за колата, во сè што сте се зацртале да постигнете, туку и другите ќе го забележат тоа.

Дали сте подготвени за признание (а можеби и слава) тоа ќе дојде со денот на сонце?

Подгответе се да ја кренете главата високо. Шестот одWands ве подготвува да излезете со тресок!

ШЕСТ ОД ПРАЧА И ВИТЕЗ НА ПЕНТАКЛИ

Шестте стапчиња и витезот од петакулите опфаќаат успешна промена во кариерата.

Дали размислувавте целосно да ги промените работните места или кариерата? Ова е добар показател дека сега е совршено време да го направите тоа.

Ако седевте на раце и чекавте знак, ова е тоа! Ажурирајте ја вашата биографија и излезете таму - ќе бидете благодарни што сте го направиле!

ШЕСТ ПРАЧА И АЦ НА РАЧКИ

Ако ги видите Шестте стапчиња и стапчињата стапчиња заедно во читање, тоа ве уверува во успешни нови почетоци.

Можеби сте размислувале да се преселите во нов град или да влезете во нов социјален круг. Картите ви кажуваат дека потегот е добар, доколку изберете да ги продолжите овие напори.

Иако ова може да биде страшна одлука за вас, ако сте ги испитале сите агли и сè уште сакате за да продолжите напред, треба да го направите тоа.

ШЕСТ ТАРО КАРТИ ПАРАЧКИ

Описот на Шестте стапчиња во оваа статија се заснова на палубата Rider-Waite Tarot. Ова не значи дека користам и други палуби. И има толку многу прекрасни палуби таму! Затоа, додадов некои од моите омилени картички Six of Wands во оваа статија.

Кристина Хес преку Behance.net

Јуџин Смит преку Behance.net

Искра на радоста Тарот

Модерен
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.