Значење на тарот картата на стапчињата кец

Значење на тарот картата на стапчињата кец
Randy Stewart

Ја знаете изреката: „Патување од илјада милји започнува со еден чекор? Па, тарот картичката Ace of Wands во суштина е првиот чекор, освен што е на стероиди и можеби двојно еспресо! Оваа картичка го претставува тој смел скок кон нов почеток, ставајќи ги работите во движење со возбудлив талент на динамика.

Накратко, Ацето на стапчињата е ваш личен навивач, извикувајќи: „Еве до новите почетоци, душо ! Ајде да го запалиме светот (на добар начин)!“

Исто така види: Соништа за куќи: 12 толкувања за разбирање

Оваа петарда од картичка, прва во Suit of Wands, има заразна енергија за неа, креативна по природа и витална како дефибрилатор , способни да поттикнат живот во идеи кои претходно беа само зајачиња од прашина во аголот на вашиот ум.

ACE OF WANDS КЛУЧНИ ЗБОРОВИ

Пред да нурнете подлабоко во исправената и обратна картичка Ace of Wands значењето и неговата поврзаност со љубовта, работата и животот, прво брз преглед на некои факти и најважните зборови поврзани со тарот-картичката Аце од стапчиња.

Исправен Креативност, ентузијазам, пробив, нов почеток
Обратно Малку опции, страв на непознатото, ненадејна промена
Да или не Да
Нумерологија 1
Елемент Оган
Планета Марс
Астролошки знак Овен

РазмислетеАцето на стапчињата како твој сопствен џин во шише, секогаш желен да ги исполни твоите желби. Но запомнете, за разлика од тие проблематични џинови од бајките, овој Ас нема да ви ги извртува зборовите или да се прикраде во ироничен пресврт. Тоа е повеќе џин „Твојата желба е моја заповед и ајде да ја направиме неверојатна“. Затоа, подгответе се за некоја магија, луѓе! Затоа што кога ќе се појави Ацето на стапчињата, време е за прикажување!

ОПИС НА КАРТИЧКАТА ACE OF WANDS

Ајде да се нурнеме во големиот спектакл на тарот картичката Ацето на стапчињата, пословичен Дејвид Коперфилд од тарот палуба. За целосно да го сфатиме нејзиното значење, ќе ја испитаме живописната илустрација на картичката, нејзините живи бои и интригантната симболика што ја содржи. Земете ги лупите, детективските капи и ајде да пукаме!

Секој од четирите костуми во тарот-палубата започнува со своја ас-картичка, секоја од нив е домаќин на криптична рака што излегува од облак- како божествена висока петка. Разговарајте за правење влез! Како и да е, раката на Ацето на стапчињата оди на сцената од десно, стегајќи стапче (или стап ако се чувствувате фенси) и зрачи небесна, бела светлина. Како универзумот да одлучил да игра неколку кукли во сенка за време на вашето читање тарот!

Но, магијата на оваа мала аркана карта не застанува тука. Стапчето што го има практично пука со нови лисја додека истовремено ги фрла старите. Тоа е прекрасен симбол наобновување и раст, како самата природа да шепоти: „Надвор со старото, внатре со новото“. Ова стапче што никнува е светилник на надеж, охрабрувачки знак дека сè што може да ви го замати небото во моментов нема да остане долго.

Сценографијата во позадина на картичката е како мини слика на Боб Рос - бујна дрвја, тркалачки ридови, река што тече спокојно и стоички планини. Сепак, и покрај овој живописен пејзаж, раката и нејзиното живописно стапче го крадат вниманието. Тие се ѕвездата од Бродвеј што го доближува финалето, сугерирајќи дека без разлика какви предизвици играат споредните улоги во вашиот живот во моментов, тие се само привремени одвлекувања. Ова е генерално позитивна карта, а нејзината енергија има доволно млаз за да ги помине оние досадни негативни картички што може да се појават при читањето на тарот и да го превртат сценариото кон посреќен крај.

Во суштина, Ацето на стапчињата е таа навивачка, која ве турка кон вашиот нов потфат, велејќи: „Оди, земи ги, тигар!“ Тоа е како космичка шолја еспресо, која го исполнува вашето читање на тарот со тресок од позитивна енергија, креативност и уверување дека добри работи доаѓаат на патот. Значи, дали сте подготвени да го прифатите ова возбудливо ново поглавје? Затоа што Ацето на стапчињата сигурно е!

ЗНАЧЕЊЕ НА ТАРОТ КАРТИЧКАТА ПРАЧКИ КЕЦ НА РАЧКИ

Во исправената положба на Ацето на стапчињата, страста преовладува. Воведувајќи возбудливи времиња, исправениот Ас од стапчиња честопретставува светли идеи и уникатни планови.

Дали сакате да започнете нов бизнис користејќи ги вашите таленти? Барате романтичен партнер или нови пријатели? Сакате да го подобрите вашиот физички изглед?

Ова е позитивен знак да излезете „на нога“ и да бидете храбри додека размислувате надвор од кутијата.

Значењето на парите и кариерата

Иако оделото на петакулите е најпознато по предвидување финансиски успех, стапчињата можат да бидат и водич за финансиска слобода.

Кецот на Wands е одлична картичка во кариера или деловно читање. Ако сакате нова позиција или се надевате да станете претприемач, овој ас може да значи дека сега е време. Сепак, ќе треба да го направите тоа на начин кој е повеќе креативен отколку практичен.

Проширете го вашиот потенцијал. Аплицирајте за работа за која не сте сосема квалификувани. Започнете бизнис заснован на страст. Измислите подобар начин да направите нешто.

Само погрижете се да покажете храброст, самодоверба и ентузијазам кога го преземате овој потфат. Тоа ќе ве доведе до пат кој е финансиски и лично наградуван.

Љубовта и врските Значење

Ако сте сингл, виорниот однос е на пат. Иако оваа личност ќе биде тешко да се пропушти, тој или таа можеби не е вашиот типичен „тип“.

Ако сакате љубов, но имате проблем да ја пронајдете, Ацето предлага да искористите шанса за некој што е различенод оние со кои сте се забавувале во минатото. Да се ​​биде отворен ум може да доведе до љубов која е поисполнувачка од која било врска од вашето минато.

Оваа картичка, особено кога е поврзана со исправени женски енергетски картички, може да претставува и позитивно пријателство во или надвор на работа.

Ако сакате да имате повеќе пријатели, побарајте начини да се поврзете со луѓе со слични интереси. Може да се придружите на клуб за книги, да одите на час по сликарство, да одите на спортски настан или да одите на танцување салса. Сè што ќе ги развлече вашите креативни сокови, а истовремено ќе ви понуди можност за поврзување е добра опција.

Бидејќи Ацето на стапчињата е за сите откритија, тој може да претставува исцелување во романтичните врски. Со Ацето во игра, треба да летаат искри!

Ако тоа не е случај со вашиот брак или партнерство, ќе треба да направите нешто за малку да ги „размрдате работите“. Наоѓањето нов проект за соработка е еден од начините да се случи ова.

Значењето на здравјето и духовноста

Кога станува збор за вашата физичка благосостојба, Ace of Wands е вашето зелено светло за експериментирање со таа трендовска кето диета за која сте слушале или конечно пријавете се за оние часови по пилатес што го поттикнаа вашиот интерес. Дали сте се поигрувале со идејата за суптилна козметичка процедура, како што е ботоксот или малку филери за усни? Ацето на стапчињата сугерира дека сега можеби е совршеновреме да се истражат тие патишта. И кој знае, може да завршите со нова стилска фризура, да се шетате во освежена гардероба или да уживате во ревитализираниот амбиент на вашата ново редизајнирана спална соба!

Истата храбра покана за иновација се протега и на вашето духовно патување . Ацето на стапчињата е вашиот космички тренер, кој ве турка да откриете нови патишта за самооткривање. Дали некогаш сте размислувале да медитирате под утринското сонце или да го истражувате смирувачкиот свет на кристално исцелување? Можеби е време да се нурнете во збогатувачките страници на некоја просветителска нова книга или да ги споделите вашите мисли и чувства во дневник за смирување на душата. Станува збор за барање патеки кои дозволуваат вашето автентично јас да блесне најсилно.

Аце од стапчиња обратно

Ако сте почетник на тарот, можеби се прашувате што е тоа „превртена карта на тарот“. значи. Па, тоа е едноставно карта што се чини дека е наопаку од вашиот агол на гледање, исто како сликата подолу од тарот картичката Аце на стапчиња.

Во овој пасус, ќе зборуваме малку повеќе за тоа што значи ако сте го повлекле кецот на стапчињата во обратна положба.

Превртениот кец на стапчињата претставува задушена страст и креативност. Иако имате талент, способност и „сакате“, работите што сакате да ги постигнете може да изгледаат како застој.

Не трошете шанса. Мора да најдете начин да се извлечете од овој „фанк“ и да го допретебрилијантни идеи што сте ги чувале.

Ако се чувствувате обземени од премногу проекти или одговорности, обидете се да ги преземете работите чекор по чекор. Создадете листа на задачи во која ќе наведете што е потребно за да се „заврши работата“, а потоа да ја завршите секоја фаза.

Не дозволувајте анксиозноста или грижата да го извлечат најдоброто од вас. Имате моќ да постигнете сè и сè. Треба само да најдете начин да ја искористите вашата енергија.

Ace of Wands: Да или Не

Како и сите други асови, „ да “ е средното име на Ace of Wands.

Дали сакате повеќе пари или нова позиција? Размислувате за лансирање на нов проект? Дали сте подготвени да скокнете во нова врска? Голема е можноста за успех.

Исто така, постои силна врска помеѓу оваа картичка и раѓањето (обично момче). Ако сте сакале да забремените или мислите дека веќе сте, веројатно е на пат ново издание.

Ако овој кец се појавил во вашето читање, подгответе се за патувањето што претстои. Можете да го имате она што го сакате, но можеби ќе треба да бидете малку креативни кога одлучувате како да ги остварите сите ваши желби.

Поставете си ги овие две прашања: Што сакам најмногу? Што ќе треба да се направи за да се оствари овој сон? Сега седнете и формулирајте план, фокусирајќи се само на она што го сакате.

Кец на стапчиња и астрологија

Кец на стапчиња е претставенод огнените знаци - Овен, Лав и Стрелец. Овие знаци се дефинирани со страст, инспирација и ентузијазам.

Комбинации на стапчињата „Ace of Wands“

Креативност, нови почетоци и нови почетоци: тоа е она што значи „Ace of Wands“. Исто така, кога се комбинира со други картички, ова значење не се менува. Подолу можете да ги најдете најважните комбинации на картички Ace of Wands.

The Ace of Wands and the Empress или Ace of Cups

О, душо! Бременоста и раѓањето се предвидуваат кога кеецот на стапчињата и царицата ќе се спојат заедно.

Истото може да се каже и за кецот на чашите. Значи, оние кои се бореле со неплодност треба да бидат воодушевени кога ги гледаат овие две картички.

Ако не сакате дете, можеби ќе процвета ново пријателство. Оваа комбинација може да го предвиди и ова.

The Ace of Wands and the Lovers

The Ace of Wands and the Lovers воведуваат виорна романса. Всушност, за слободните, овие картички предвидуваат почеток на многу страсна љубовна врска. Ако веќе сте во брак, подгответе се за нови искри што ќе летаат.

Кецот на стапчињата и осумте петакли

На повидок е нова кариера или понуда за работа. Кога е поврзан со Осумте петакли, новиот почеток претставен со Ацето на стапчињата има врска со искачувањето на скалата во кариерата. Ако сакавте да скокнете во нешто поинакво, сега е време.

Кецот на стапчињатаи витезот на стапчињата

Ацето на стапчињата во комбинација со витезот на стапчињата предвидува потег во блиска иднина. Дали сакавте промена на сценографијата? Дали има работа или училиште за кое секогаш сте морале да се движите? Сега можеби е време да започнете да истражувате и да правите планови.

Кецот на стапчињата и кралицата на стапчињата

Станете претприемач! Ова е пораката од Кралицата на стапчињата кога ќе го запознае кесот на стапчињата.

Вондс е сè за креативноста. Каква вештина или страст имате што би можеле да ја претворите во шема за правење пари? Ако е така, започнувањето бизнис би можело да биде одлична идеја.

Исто така види: 6 моќни причини зошто го гледате ангелот број 811

Кецот на стапчето и другите кецови

На повидок е сосема нов живот. Подгответе се работите да се превртат наопаку на начин што не сте го замислиле. Дури и ако катализаторот е негативен (развод, губење на работа) исходот ќе биде позитивен.

КОИ СЕ ВАШИТЕ МИСЛИ ЗА КЕЦОТ НА ПРАЧКИ?

Тоа е сè за Ацето на Wands Тарот картичка значење! Ако сте ја повлекле тарот картичката „Кец на стапчиња“ во вашето ширење, дали значењето има смисла за вашата ситуација во животот?

Нашата заедница сака да слуша за читања на самото место, затоа ве молиме одвојте една минута за да не известите во коментарите подолу!
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.