Седум мечеви Тарот: Љубов, здравје, пари и засилувач; Повеќе

Седум мечеви Тарот: Љубов, здравје, пари и засилувач; Повеќе
Randy Stewart

Картата Седум мечеви тарот означува измама, кражба и нечесност. Вие или некој околу вас можеби користите измамнички тактики за да постигнете цел.

Намерата на овие активности е намерна и тие се прават без размислување како тоа ќе влијае на другите луѓе.

Исто така види: Архангел Ариел: Поврзете се со Ангелот на природата

Ако вие Дали сте личноста која треба да направи промена, првиот чекор е да препознаете дека одите по погрешен пат. Потоа, можете да креирате главен план за да ги промените тие однесувања.

Ако е некој друг, нема да можете да ја присилите неговата рака. Но, она што можете да го направите е да бидете на штрек, бидејќи некој се обидува да ви ја повлече волната на очите.

Седум мечеви Тарот карта: клучни термини

Пред да нурнете подлабоко во исправената - и обратни Seven of Swords значења на тарот картата и нејзината поврзаност со врските, кариерата и здравјето, ајде да разговараме за најважните клучни термини поврзани со оваа картичка Minor Arcana Ace.

Исправен Нечесност, измама, манипулација, мамење, кражба
Обратно Преземајќи одговорност, почнувајќи свежо, чисто
Да или не Не
Број 7
Елемент Воздух
Планета Уран
Астролошки знак Водолија

Опис на тарот картата Седум мечеви

За целосно разбирање на таротот Седум мечевиСтапчиња

Ако седумте мечеви и десетте стапчиња се појавуваат во намаз, имате проблеми вкоренети во недостаток на комуникација.

Во врска или пријателство, најдобриот начин да се справите со ова е да се најде основната причина за проблемот.

Што е тоа што го отежнува разговорот еден со друг? Ако можете да го сфатите тоа, остатокот ќе биде ветре. Колку и да е тешко, разговарајте со партнерот. Ќе треба да го надминете ова заедно.

Седум мечеви Тарот карти

Постојат многу прикази на картата на нечесност и манипулација. Подолу можете да најдете мал избор од моите омилени тарот картички Seven of Swords.

Дали вашата омилена Seven of Swords не е вклучена? Слободно пуштете коментар подолу и јас ќе го погледнам!

Купете ја вашата палуба овде сега!

Мала искра од Радост

Седум мечеви во читање

Тоа е сè за значењето на оваа тарот картичка на мечеви! Не можете да се наситите? Научете како да читате тарот во овој Водич за почетници тарот.

Ако сте ги извлекле Седумте мечеви во вашето ширење, дали значењето има смисла за вашата ситуација во животот?

Нашата заедница сака да слушнете за читања на самото место, затоа ве молиме одвојте една минута за да не известите во коментарите подолу!

картичката што значи, важно е да се погледне илустрацијата, боите и симболиката на оваа картичка со мечеви.

Картата „Седум мечеви Тарот“ прикажува човек кој вади пет меча во рацете, гледајќи позади да провери дали има сведоци.

Во позадина, стојат два исправени меча , што укажува дека овој човек го украл оружјето што го поседува. Изразот на неговото лице е сигурен, знаејќи дека нема да биде фатен.

Жолтата позадина на картичката ја симболизира свеста, потврдувајќи дека мажот е целосно свесен дека врши грабеж среде бел ден.

Црвената боја на неговите чизми и главата ни кажува дека ова е човек со големо его и енергија и дека е подготвен да дејствува според своето его за да го добие она што го сака.

Неговата самозадоволство покажува дека не се срами од тоа што го прави и дека е сигурен дека ќе се извлече од тоа.

Меѓутоа, во позадина, гледаме како се подига знаме за да го предупреди таборот за неговите постапки. Тој наскоро ќе биде откриен.

Седум мечеви исправено значење

седумте мечеви во положбата исправена претставуваат лаги, измамно однесување, и недостаток на совест. Ако ја повлечете оваа картичка при читање, можеби користите помалку скрупулозни начини за да го добиете она што го сакате.

Дали користите манипулативно однесување за да добиете предност во блиски односи? Оваа картичка ве потсетува дека има и други начиниза да го постигнете она што ви треба.

Кога Седумте мечеви претставуваат некој друг во читање, тоа служи како предупредување да внимавате на некој што можеби ве искористува.

Погледнете ги внимателно луѓето со кои се опкружувате и утврдете дали тоа се однесува на вашата ситуација.

Дали сте наивни за нивните вистински намери? Скриените мотиви наскоро ќе бидат откриени ако ги користите вашите инстинкти и памет.

Значењето на парите и кариерата

Кога Седумте мечеви се појавуваат во четиво за кариера , ова може да биде показател дека има некои подобрувања што можете да ги направите со начинот на кој се справувате со професионалните работи.

На пример, ако сте на продажна позиција, може да го надуете описот на производот што треба да го направите продажба или да дадете ветувања што не можете да ги исполните во корист на заработката на вашата провизија.

Истото важи и за други деловни зделки и инвестиции. Иако „шемите за брзо збогатување“ може да бидат примамливи, тие обично завршуваат со поголема загуба отколку добивка.

Искреноста и транспарентноста честопати ќе ве одведат многу подалеку со клиентите и соработниците.

Исто така види: Ангел број 1111 Што значи да се види 11:11?

Седумте на Swords не ни кажува дека сте обврзани да дејствувате на еден начин засекогаш. Тоа едноставно го привлекува вниманието на вашите постапки и ве поттикнува да ги направите неопходните промени за да исполните посреќна иднина.

Љубовта и врските Значење

Ако Седумте мечеви во љубовното читањето е нацртано да ве претставува,тоа може да означи дека имате мисли да бидете неверни или измамнички кон вашиот партнер. Дали ќе постапите според овие мисли или не, зависи од вас.

Нема потреба да предизвикувате болка на другите луѓе врз основа на вашите нагони. Размислете за вашиот партнер пред да донесете непромислени одлуки. Ако веќе имате афера или криете работи од вашиот партнер, може да размислите за да се исчистите.

Ако Седумте мечеви се влече за друга личност во љубовен контекст, тоа би можело да претскажува помалку од искрен партнер . Врската во која се наоѓате не е сè како што изгледа и ќе треба да копате подлабоко под површината за да ги добиете одговорите што ги барате.

Ова не секогаш значи дека вашиот партнер е обврзан да изневерува на вас, но можеби се нечесни во други области, како на пример како се чувствуваат.

Најдобар начин да го решите ова е да разговарате со вашиот партнер; потрудете се сè да излезе на отворено за да можете заедно да се справите со проблемот.

Ако сте слободни, оваа картичка предвидува измамен нов додворувач. Ќе треба да бидете внимателни во забавувањето на оваа нова врска бидејќи оваа личност може да крие нешто од вас.

Може да биде толку едноставно како оваа личност да не сака веднаш да ги сподели интимните детали од својот живот, или може да биде нешто посериозно, како на пример историја на злоупотреба.

Ваше е да се заштитите и да потрошите многу времезапознавање со оваа личност пред да се посветите на долготрајна врска.

Значење на здравје и духовност

Во ширењето на здравјето , Седумте мечеви вели дека можеби ќе треба да направите повеќе тестирања за да дознаете каква е состојбата на вашето здравје.

Можеби лекар ве оддалечил, но проблемот продолжува. Ова читање покажува дека би било добро да добиете второ мислење за ова прашање.

Кога станува збор за духовноста, овие мечеви сугерираат дека не сте верни на себе. Вашето Високо Јас знае што е најдобро за вас, но вие продолжувате по погрешниот пат.

Време е да направите пресврт и да тргнете во вистинската насока.

Седум мечеви обратно значење

Во овој пасус, ќе разговараме малку повеќе за тоа што значи ако сте ја повлекле тарот-картата Седум мечеви во обратна положба (наопаку).

Seven of Swords во обратна позиција значи превртување на нов лист. Можеби сте ги препознале негативните однесувања што ги покажувате и сакате да се промените.

Седумте мечеви сугерираат дека ја имате целата моќ. Ако старите навики не ви служат, побарајте начини да изградите нови.

Од друга страна, некој во вашиот живот може да се соочи лице в лице со своите постапки и да биде подготвен да започне одново и да се промени нивните начини.

Во секој случај, овој пресврт е позитивен. Вие сте на десната странаследете ја личноста што треба да бидете – продолжете да туркате напред.

Значењето на парите и кариерата

Во читањето тарот во кариерата, обратната Седум од мечеви сугерира дека ако сте се вклучиле во измамнички дејствија на работа, вашата совест може да ве натера да признаете или да се соочите со изложеност.

Оваа картичка Minor Arcana исто така укажува на потенцијалот другите на вашето работно место да бидат измамени и да се соочат со последиците од нивните постапки.

Тој советува да ги преиспитате вашите тековни планови и стратегии, бидејќи тие може да бидат неостварливи, барајќи покреативен пристап.

Во финансискиот ширење на Тарот, обратниот Седум мечеви продолжува да внимава на измамите и предупредува на потенцијална кражба, провална кражба , или измама. Таа служи како посилен показател дека би можеле да станете жртва на такви дејствија.

Алтернативно, оваа картичка ве поттикнува да бидете искрени и транспарентни во вашите финансиски зделки за да избегнете изложеност или да донесете одлука да се исчистите ако биле вклучени во измамнички практики.

Љубовта и врските Значењето

Во читањето на љубовниот тарот, обратната Седум од мечеви не е поволен знак, бидејќи често укажува на измама или неверство во врската . Сепак, неговото пресвртување покажува дека вистината на крајот ќе биде откриена.

Околностите околу изложувањето на измамата може да варираат. Измамникот може ненамерно да ги разоткрие нивните лаги, но нивниот партнерможе да избере да ги игнорира предупредувачките знаци или да замижи.

Алтернативно, измамникот може да доживее промена на срцето, да признае и да бара прошка, што ќе доведе до нов почеток. Во некои случаи, измамникот може да биде фатен и да избере да побегне со својот незаконски партнер.

Важно е да не се избрзуваат заклучоците кога оваа картичка се чини обратна, бидејќи може да означи и изложување на трето лице кое шири лаги или предизвикува проблеми во врската.

За оние кои се сингл, обратната Седум од мечеви служи како предупредување да бидат претпазливи. Тоа сугерира можност да се сретнете со некој кој е нечесен или вообичаен измамник.

Дополнително, тоа може да значи лична подготвеност да престанете да играте игри на вашите минати врски и да ја прифатите автентичноста кога се поврзувате со потенцијалните партнери.

15>Значење на здравјето и духовноста

Во однос на здравјето, обратната Седум мечеви предупредува да не се игнорираат предупредувачките знаци и пораки од вашето тело. Непочитувањето на овие сигнали може да има негативни последици и потенцијално да ја влоши секоја постоечка болест.

Важно е да бидете внимателни кон потребите на вашето тело и да преземете соодветни мерки за да ја одржите вашата благосостојба.

Во духовен контекст , обратниот Седум од мечеви советува претпазливост кога добивате духовно водство. Иако некој може да понуди мудрост што ви одекнува, тоа е од суштинско значењепрепознајте што навистина функционира за вас и отфрлете се што не е во согласност со вашите верувања или вредности.

Бидете свесни дека можеби има скриени мотиви зад водството што го добивате. Дополнително, оваа картичка означува појава на вашата совест, што укажува на позитивен развој. Прифатете ја оваа промена и продолжете да го слушате вашиот внатрешен глас.

Седум мечеви: да или не

седумте мечеви претставува негативност, исто така во да или не читање. Го обрнува вниманието на лажењето, искористувањето на другите и измамувањето.

Од овие причини, одговорот на вашето прашање е не или не додека не се разоткријат и расчистат некои околни прашања.

Седум на мечеви и астрологија

Седумте мечеви се поврзани со хороскопскиот знак Водолија. Водолијата, со која владее Уран, е моќта на независноста и слободата - крајниот катализатор за откритија и бришење на чеша.

Од негативна страна, сепак, овој хороскопски знак може да нема неспособност да сочувствува со другите емоции. Водолиите можат да бидат сурови, но изразени на општествено прифатен (а сепак веројатно зол) начин.

Важни комбинации на картички

Нечесноста, измамата и изневерувањето се исто така главните теми на Седумте мечеви кога се комбинираат со други тарот карти. Подолу ги запишавме најважните комбинации на оваа картичка на мечеви.

Седум мечеви и високата свештеничка

ОваКомбинацијата на карти со тарот-картичката Првосвештеничка покажува дека некој во вашиот живот можеби чува тајни од вас. Ова не секогаш значи дека тие се измамнички; тие можеби го прават тоа за да ги заштитат вашите чувства.

За жал, прикривањето на вистината честопати не прави многу за заштита на друга личност. Охрабрете ги оние околу вас да бидат искрени и отворени со вас без оглед на околностите. Најдобар начин да се дојде до дното на ова е да се комуницира.

Seven of Swords and The Hierophant

Кога Seven of Swords и Hierophant Tarot картичката се појавуваат при читањето заедно, тоа значи дека некој ги крши правилата. Ако оваа личност сте вие, погледнете ги внимателно вашите постапки и одлучете дали ризикот е вреден за награда.

Добрите работи ретко доаѓаат од непочитување на законот. За да ја заштитите вашата иднина, би било добро да се придржувате до правилата одвреме-навреме.

Seven of Swords and Five of Wands

Дуото на Seven of Swords и the Five of Тарот картата со прачки означува недостаток на тимска работа. Дали имате проблем да се согласувате со вашите соработници?

Кога ќе се појави ова четиво, тоа служи како потсетник дека можете да стекнете мир во вашата кариера ако сте спремни малку да се наведнете за да ги приспособите другите.

Понекогаш, крајот на конфликтот започнува со вас. Отворете разговор за вашите грижи на работа и видете што може да се направи за да се решат.

Seven of Swords и Ten of
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.