Работете на вашата светлина Oracle картички Преглед

Работете на вашата светлина Oracle картички Преглед
Randy Stewart

Work Your Light Oracle Cards е оркулска палуба напишана од Ребека Кембел, илустрирана од Даниел Ноел и објавена од Hay House.

Ако го видовте мојот неодамнешен преглед на Starchild Tarot Akashic, можеби ќе видите многу сличности помеѓу таа таротска палуба и оваа палуба на пророштвото. Тоа е затоа што палубата Starchild Tarot Akashic исто така беше создадена од Даниел Ноел.

Картичките Work Your Light Oracle користат бои и слики на сличен начин.

Апсолутно ја сакам оваа оракулска палуба и веројатно е една од моите омилени. Тоа е прекрасна палуба со карти со зачудувачки бои и позитивна енергија.

Ајде да нурнеме подлабоко во оваа неверојатна палуба и да дознаеме зошто може да биде совршена за вашата колекција на картички!

Што е Oracle Deck?

Ораклската палуба се разликува од палубата на Тарот, но тие се поврзани. Двајцата имаат за цел да помогнат во духовното водство и да ја развијат нашата интуиција. Работам и со тарот-палубите и со оракулите бидејќи мислам дека и двете се навистина важни за мојот духовен раст.

Повеќето палуби на Тарот следат одредена структура, меѓутоа, сите палуби на оракулите се многу различни. Тие можат да бидат за се и сешто! Има толку многу прекрасни работи што може да ги направат палубите на Oracle за нас, а картичките Work Your Light Oracle не се разликуваат.

What Are the Work Your Light Oracle картички?

The Work Your Light Oracle картички се шпил од 44 картички со пастелбои и нежни, духовни пораки. Тоа е многу женствена и нежна палуба и радост е да се работи со неа.

Самите картички се поделени во пет различни категории; картички за потврда кои ви даваат инстант насоки, картички за барање кои ви помагаат да се поврзете со вашата интуиција, картички за акција за насоки што да правите во одредени ситуации, картички за активирање кои промовираат само-заздравување и картички за пренос што ви дозволуваат да се поврзете со енергиите во универзум.

Работете на вашиот лесен преглед на Oracle картички

Сега, на преглед!

Кутијата е направена од дебел картон и цврста, што е навистина корисно бидејќи многумина од нас избираат да ги чуваат нашите картички во оригиналната кутија.

Уметничкото дело на кутијата е исто така исклучително убаво и детално. Тоа ни покажува дека многу се размислувало за создавањето на оваа палуба на пророците.

Едноставно ги сакам сите употребени пастелни бои, навистина прави да се чувствувате позитивно со самото гледање на кутијата!

Кога ќе ја отворите кутијата, ве поздравуваат со порака: ' ти си пророкот“. Навистина ми се допаѓа овој допир бидејќи не потсетува зошто сме и го користиме палубата.

Водич

Водичот може да се вклопи во вашата рака и има целосна обоена корица со црно-бели страници. Тоа е прилично детален прирачник кој е навистина корисен ако сте нови за Oracle картички.

Разговараше за тоа како можеби сакате да ја користите оваа палуба сами или со други и деталнокартичката и нејзиното значење.

Картичките се поделени во костуми во прирачникот за да знаете каква тема има картичката. Ова значи дека картичките се доволно лесни за наоѓање и читање.

Картичките

Картичките имаат мат финиш и нивниот дизајн е едноставно прекрасен. Секоја картичка е претставена со дигитален колаж во пастелна боја кој обично содржи женска фигура со чудни пејзажи на нив. Картичките се без граници и без број, но имаат имиња и кратки пораки на нив.

Знам дека безбројните картички може да ги одвратат луѓето. Но, бидејќи тие се поделени во костуми, тие всушност се прилично лесно да се најдат во прирачникот.

Плус, не треба секогаш да се консултирате со водичот кога ја користите оваа палуба на оракул бидејќи има опис на нивното значење на секоја картичка.

Навистина ја сакам енергијата на секоја картичка и боите што се користат. Пораките се од голема помош и се прилично јасни поголемиот дел од времето.

Ова значи дека палубата е совршена за почетници и за оние од нас на кои им треба свеж увид во нашите животи и духовност.

Картите се прилично големи за мали раце, но дебели и цврсти. Ако не сте љубител на поголеми картички, ова е нешто што треба да го имате на ум кога размислувате да ја купите оваа палуба.

Задниот дел на картичките имаат апстрактна геометриска и розова шема со зелено-сина и розова бои. Тоа одговара на темата и еубав, едноставен грб кој ги надополнува уметничките дела и пораките на картичките.

Исто така види: Архангел Разиел: 5 начини да се поврзете со Архангел Разиел

Палубата не е позлатена и картичките понекогаш може да се залепат. Можеби ќе треба да ги разделите рачно кога првпат ќе ја добиете палубата. После тоа, мешањето не треба да биде проблем.

Картата за будење е веројатно една од моите омилени карти во палубата. Ги сакам сликите и ѕвездената позадина. Навистина не потсетува дека мораме да продолжиме на нашиот духовен пат и да го следиме просветлувањето. Бидејќи ова е општата тема на палубата, мислам дека оваа картичка навистина ни покажува за што се работи за картичките Work Your Light Oracle!

Заклучок

Јас би го препорачал The Work Your Light Oracle картички до сите собирачи на картички на оракул. Тоа е убава и релаксирачка палуба која ни овозможува да бидеме водени напред во животот.

Тоа е многу женствена палуба, па знам дека ова може да одврати многу луѓе. Сепак, мислам дека сите родови ќе извлечат нешто од овие карти.

Исто така види: Ангел број 22 што значи магичен знак за приспособливост

Картичките на Work Your Light Oracle се моќни и инспиративни. Пастелните бои и позитивните пораки за насоки и развој значат дека тие се одлична палуба за пророк за секого, каде и да сте во животот и во вашето духовно патување.

Исто така, мислам дека тоа е совршена прва палуба за подарување на некого кој никогаш порано не држел оркул картички, но има желба да научи за нив. Тоа е палуба што можете да ја прочитате прилично интуитивно, одличнопораки.

Што мислите за картичките Work Your Light Oracle? Кажете ми во коментарите подолу!

  • Квалитет: Дебели, цврсти и мат картички.
  • Дизајн: Нежна женствена слики, без граници, кратки описи на картичките.
  • Тешкотија: Картичките може да се читаат интуитивно, не е потребен водич бидејќи секоја картичка има краток опис на нивното значење.

Одрекување: Сите рецензии објавени на овој блог се искрени мислења на неговиот автор и не содржат промотивен материјал, освен ако не е поинаку наведено.
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.