7 прекрасни таротски ткаенини за подобрување на читањето на таротот

7 прекрасни таротски ткаенини за подобрување на читањето на таротот
Randy Stewart

Читањето тарот ми го промени животот на подобро. Со Тарот, отидов на патување и ја подобрив мојата врска со себе и со духовниот свет. Затоа го започнав мојот блог бидејќи сакав да им помогнам на другите на нивното патување со Тарот.

Во мојот живот имав низа различни таротски ткаенини и сите тие го подобрија мојот врска со картичките. Поради ова, сакав на сите да ви дадам водич за таротските ткаенини и да ви покажам некои прекрасни ткаенини што се достапни за купување во моментов!

Зошто да користите тарот ткаенина

Ако сте читач на тарот, ако имате тарот платно може да ги чувате вашите картички безбедни и без лоша енергија.

Тие се користат за завиткување на вашите тарот картички кога не ги користите и за да се шират пред вас и поставете ги вашите картички кога читате Тарот.

Тарото крпа ви обезбедува чист простор за да ги извршите вашите читања. Ако ги читате вашите картички на повеќе места, крпа значи дека можете да поставите каде и да одите. Исто така, создава неутрална позадина со цел целосно да се потопи во читањата на Тарот.

Таротските крпи исто така ги штитат вашите картички кога не ги користите. Завиткувањето на вашите картички значи дека тие се заштитени од општо абење и каква било енергија што може да влијае на нив.

Плус, повеќето таротски ткаенини се толку убави и ви ја даваат естетиката што ја барате кога таротчитање!

Најдобрите ткаенини за тарот карти за вашето следно читање

Ајде да ги погледнеме моите омилени и најдобро гласани тарот ткаенини што можете да ги извадите денес од Амазон.

Гатење со тарот Платно за маса и торбичка од Blessume

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Мислев дека ќе ја започнам оваа листа со нешто едноставно, но сепак исклучително убаво. Оваа таро ткаенина доаѓа во торбичка, што ви овозможува да ги ставите картичките настрана за читање во движење и заштита кога не ја користите. Тоа е прекрасна кадифена мешавина која се чувствува неверојатно, и доаѓа во многу различни бои!

Ова е висококвалитетна таро ткаенина со убави и силни шевови и ткаенина и дефинитивно би ја препорачала на оние кои сакаат да имаат обична позадина за да ги исклучат нивните читања.

Мора да се напомене дека чантата не одговара на сите палуби на Тарот, затоа погрижете се вашите картички да бидат доволно мали за да се вклопат ако за ова сакате да ја користите чантата!

Олтар тарот платно: тројна божица со пентаграм од New Age Imports

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа тешка ткаенина Тарот е цврст производ кој е доволно голем за многу намази на Тарот. Исто така, има неверојатни слики што го прикажуваат симболот на тројната божица на месечината со пентакл внатре. Овие ги претставуваат елементите и моќта на универзумот.

Ми се допаѓаат ресите околу оваа таротска ткаенина, навистина е одличен додаток на кој било олтар или работилница за Тарот. Поради тоа колку е тежок, не е толку одличенза завиткување картички внатре. Но, за читање, тоа е совршено!

Месечина Фази Алтар Тарот Платно од скриен кристален тарот

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Кога станува збор за тарот, нема ништо поубаво од читање на бујна кадифена ткаенина. Оваа таро ткаенина го има ова луксузно кадифено чувство и дефинитивно вреди да се купи за вашата пракса. Тоа е висококвалитетен производ кој е цврст и дебел.

Тој е прилично голем, па е совршен и за читање на Тарот и за завиткување на вашите Тарот картички.

Сега, на прекрасните слики на ткаенината! Навистина го одзема здивот и ми се допаѓа како месечевите циклуси го обликуваат центарот на ткаенината. Мислам дека централната полна месечина е одлично, едноставно место за изведување на читањата на Тарот, со чиста бела позадина што ви овозможува да ги читате картичките без одвраќање.

Исто така види: Што е тарот со пет картички? Значење за љубов, кариера, здравје и повеќе

Тоа е издржлив производ, со обвиткан раб за да биде издржлив.

Тарот крпа за какви било картички тарот од скриен кристален тарот

ПОГЛЕД НА ЦЕНА

Ова е уште една убава тарот ткаенина од Скриен кристален тарот, и ја сакам неговата едноставност! Направен е со кадифе и им оддава почит на четирите елементи кои ги водат нашите читања на Тарот.

Помеѓу приказите на елементите, можете да ги најдете симболите на четирите костуми на Тарот. На пример, меѓу вителот на воздухот, можете да видите слики од мечеви. Го сакам овој допир и како тоа ни помага да го разбереме Таротот.

Исто така види: Значење на Ангелот број 3: Откријте ја пораката на бројот 3

Бидејќи центарот на ткаенината е празен,можете да ги читате вашите картички без многу да ви го одвлекува вниманието. Доволно е силен за исклучување на читањата, но сепак е одличен за завиткување на вашите картички.

Навистина убава таротска ткаенина!

Бршура од голо срце за тарот платно за читање со тарот намаз

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Можеби сте слушнале за палубата Тарот со голо срце, која е супер убав сет на карти! Оваа таро ткаенина има сличен вид на слики, со темни месечини и волци кои ја украсуваат ткаенината. Сепак, палубата не ви е потребна за да уживате во крпата Тарот.

Се разбира, таа е многу зафатена таро ткаенина бидејќи е дизајнирана да ве научи на одредени таротски намази. Ако сте почетник во читањето Тарот, ова може да биде ткаенина за вас бидејќи има контури за тоа каде ги ставате вашите картички. Доаѓа и со брошура која ве учи на некои таротски намази кои можете да ги користите на крпата.

Морам да признаам, оваа таро ткаенина веројатно не е за секого. Сликите се убави, но за некои луѓе може да биде малку многу. Исто така, материјалот на крпата е прилично лесен и не е толку дебел како некои од другите таротски ткаенини на списокот.

Олтар тарот крпа за трпеза од Graceart

ПОГЛЕД НА ЦЕНА

Ја сакам оваа извезена таро ткаенина која е направена со висококвалитетно тешко кадифе. Тоа е едноставно и исклучително убаво! Можете да ја добиете оваа таро ткаенина во сина, црна или виолетова боја, а сите три имаат неверојатен златен вез одастролошки знаци. Тој е обвиен, што го прави производот силен и издржлив.

Ми се допаѓа како овој производ доаѓа и со соодветна торба за вашите Тарот картички. Тоа е супер слатко! Крпата има одлична големина за повеќето читања на тарот и нема да се збие или да се поместува кога се користи.

Хербологија на кујнски вештерки од скриен кристален тарот

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Апсолутно обожавам оваа таро ткаенина! Ако барате висококвалитетна таро ткаенина со светла позадина и прекрасни дизајни, ова е дефинитивно тоа. Крпата можете да ја добиете и во црна боја, но навистина ми се допаѓа уникатноста на белата ткаенина.

Крипата има прекрасни отпечатоци од вообичаени билки што ги користат вештерките, што ви овозможува да се поврзете со волшебните својства на природата. Оваа крпа е полна со позитивна енергија и е совршена за секој читател на Тарот! Материјалот е мек и цврст, што ви овозможува да ги читате вашите картички од ткаенината или да ги завиткате картичките.

Како да ги користите и да се грижите за вашите тарот платно

Вљубен сум во овие седум прекрасни Тарот ткаенини и знајте колку се важни кога станува збор за читање тарот.

Зошто не ги разгледаме најдобрите начини за користење и грижа за вашите ткаенини Тарот за да знаете што да очекувате откако ќе го нарачате вашиот производ.

Како да ги користите вашите таротски ткаенини

Една од причините поради која многу читатели на Тарот ги користат таротните ткаенини е за заштита на нивната палуба. Многу е важно да се грижите за вашиот Таротпалуби како тие се таму да ви помогнат. Ги негувам сите мои палуби на Тарот и се грижам за нив правилно.

За да ги зачувате вашите Тарот картички безбедни и без лоша енергија, мора да ги завиткате во крпа Тарот или да ги ставите во торба. Ова значи дека тие се заштитени од општо абење и кинење, но и од енергија што може да влијае на точноста на вашите читања на Тарот.

Да ги чувате вашите таро палуби завиткани во тарот платно значи дека тие се чуваат во совршена состојба кога не се користат.

Ќе ја користите и вашата тарот ткаенина за читање. Едноставно истегнете ја крпата Тарот на масата или на вашиот олтар, проверувајќи дали е чиста и подготвена за употреба. Можеби ќе сакате да ставите свеќи, темјан или кристали на ткаенината во зависност од вашите духовни потреби и како сакате да читате.

Поставувањето на картичките на крпа додека читате значи дека поставувате граница и место специјално за вашата пракса. Тоа ви овозможува да го ставите вашиот фокус и намера директно на картите.

Исто така, ќе ги заштити картичките да не се искинат или да се истрошат кога се користат бидејќи е мека позадина за поставување на палубата, подалеку од работи што може да ги оштетат.

Како да се грижите за Вашите тарот платно

Навистина е важно да се грижите за вашите тарот платно, бидејќи тие ги штитат тарот картите кои пак ви помагаат!

Кога сакате да се грижите за вашите тарот ткаенини, направетесигурно го знаете материјалот од кој се направени и начините на кои може да се исчистат. Многу ткаенини Тарот не се безбедни за ставање во машина за перење и мора да се мијат рачно.

Повеќето од горенаведените ткаенини Тарот доаѓаат со упатства и совети во врска со чистењето и грижата за нив, затоа не заборавајте да проверите што вели нивниот производител!

Постојат: сепак, некои општи правила на кои треба да се придржувате кога сакате да ја одржите вашата тарот ткаенина во одлична состојба. Не оставајте ја ткаенината на сонце долго време, бидејќи тоа може да направи да избледат боите и сликите.

Исто така, важно е да бидете внимателни кога користите темјан и свеќи на крпата. Се разбира, за многу читатели, ова се неопходни духовни алатки за читање Тарот. Но, мора да внимавате да не истурите восок врз материјалот или да не чукате жив пламен на крпата.

Најдете ја таротската ткаенина што е соодветна за вас

Таротските крпа се одличен начин да ги заштитите вашите картички и да ги направите вашите читања најдобро што можат. Со крпа Тарот, се грижите да ги чувате вашите карти и кога се во употреба и кога не се во употреба. Со крпа, добивате безбеден и чист простор за извршување на читањата на Тарот.

Ги обожавам овие седум таро ткаенини и навистина се надевам дека меѓу нив ќе ја пронајдете онаа што е совршена за вас! Поради опсегот на достапни ткаенини Тарот, навистина постоипо нешто за секого. Оставете коментар подолу и дозволете ми да знам која ткаенина од Тарот ќе изберете да ја купите.
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.