5 најдобри книги за дланка за подобрување на вашите вештини за читање на дланка

5 најдобри книги за дланка за подобрување на вашите вештини за читање на дланка
Randy Stewart

Големи дланки, прсти во облик на конус, мали дланки, прстот на Јупитер и линијата на здравје: има толку многу работи што треба да се научат за дланка ака хиромантија и многу книги за дланка достапни денес.

Затоа, растењето и развивањето на вашите вештини за дланка често значи да читате сè и сè што ќе ви дојде при рака. Ова, сепак, може да биде малку огромно. Особено кога сте потполно почетник во светот на дланка, бидејќи има толку многу книги за читање на дланки за избор.

Исто така види: Ангел број 858 Нова просперитетна фаза на промени

Најдобрите книги за дланка за брзо учење

Колку и јас сум горд мој водич за дланка, за вистински да знаеш сè што треба да знаеш за читањето дланки, ќе треба малку повеќе да читаш. Значи, ако сте исто толку страсни за оваа тема како и јас, проверете ја листата на книги за дланка што ја составив подолу.

1. Уметноста и науката за рачно читање

ПОГЛЕДНА ЦЕНА

Достапна на Kindle или тврд грб, Уметноста и науката за читање со рака , е една од најдобрите книги за дланка на пазарот. Иако на моменти посакувам да бидам девојка „Киндл“, навистина ми се допаѓа чувството на книга со тврд повез. Оваа дефинитивно импресионира, не само поради нејзината корица, туку и она што е под него.

Авторката Елен Голдберг го проучувала читањето на дланки четири децении. Оваа книга е збирка на сето она што таа го научила на патот. Јас сум за сите антички практики (не само западни) такаФактот дека студијата на г-ѓа Голдберг за Тао и митологијата се исто така вткаени во себе е возбудлив за мене.

Други предности: тони слики и визуелни слики, лесно разбирливи објаснувања и нуди информации за секој аспект на читање на дланка. Кога ги читав прегледите за книгите за дланка, оваа постојано се појавуваше одново и одново. Толку многу луѓе бараат одговори на ова дело поради количината на информации што ги содржи. Навистина не можете да добиете ништо поцелосно.

Она што е заедничко за речиси сите пишани рецензии беше овој збор: сеопфатен - и тоа е вистина. Уметноста и науката и Рачното читање опфаќаат се. Ако ја купите оваа книга, нема да ви треба друга.

2. Малку дланка: вовед во читање на дланки

ПОГЛЕД НА ЦЕНА

Малку дланка: Вовед во читање на дланки е мојот личен омилен избор за пристапност и преносливост. Иако оваа книга не е целосно сеопфатна комбинација на дланка, информациите што ги вклучи авторката Касандра Исон се добро напишани и нудат одличен увид во практиката.

Јас особено ја фаворизирав оваа книга кога првпат ја започнав мојата палмистичко патување. Кога бев свеж во светот на дланка, понекогаш сметав дека поголемите томови се огромни и тешко разбирливи. Бидејќи имав уште многу да научам, сметав дека е исклучително згодно да ја имам оваа книга на мене секаде каде што сумотиде.

Доволно е мал за да се смести во чанта или чанта без да зазема премногу простор или да биде премногу тежок, но не е претерано поедноставен до тој степен што не вреди за парите.

визуелната страна на ученикот од мене, исто така, ги ценеше илустрациите во книгата. Понекогаш, треба да видам слика од она што се објаснува за најдобро да разберам одредени концепти. Со дланка, ова беше дефинитивно случај за мене. Иако книгата нема многу простор за фотографии, содржи доволно од нив за да ми помогне.

3. Тајниот код на вашите раце: илустриран водич за дланка

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Кога ќе дојде време да купите референтна книга, јас сум тип на личност која ја цени организацијата. Тајниот код на Твоите раце: Илустриран водич за дланка направи одлична работа за да го направи ова. На крајот, ова го направи непроценливо во мојата иницијатива да научам дланка. Не само што вклучува јасна, лесно разбирлива содржина, туку содржи и прекрасни, детални илустрации кои навистина ја оживуваат книгата.

Она што најмногу ме возбудуваше во врска со оваа книга беа разделувачите на јазичињата помеѓу секции. Ова значително го поедноставува процесот на учење и упатување. Главно затоа што заштедува време со тоа што ја елиминира потребата да се прелистуваат страници во потрага по нешто бесцелно.

Исто така види: Tasseography: LifeChanging Tea Leaves Reading

Достапно е во мек, но јас сум пристрасен кон корицата со тврд бек иверзија на спирален 'рбет. Ова поставување го олеснува прелистувањето помеѓу страниците, што е апсолутно задолжително за мене бидејќи постојано се повикувам на моите референтни материјали.

Ова ми беше корисно кога учев, но сепак понекогаш треба да се осврнам на оваа книга. Значи, мило ми е што се одлучив да потрошам малку повеќе пари при купувањето на оваа верзија. Сфатив дека вреди дополнителниот трошок и би му препорачал на секој од моите пријатели или колеги да го стори истото ако не за естетски цели, тогаш за издржливост.

Сум прочитал многу книги за дланка во мојот живот, и ова е она што се појавува на мојата листа секогаш кога некој ќе ме праша за препорака. Одлично е и за почетниците читатели и за професионалците, бидејќи содржината е толку сеопфатна. > 4. Читање со дланки за почетници ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Не е многу често кога образовната книга ја нарекувам „превртувач на страници“, но Читање со дланки за почетници: Најдете ја својата иднина во дланката на твојата рака одговара на калапот. Секогаш кога се интересирам да научам нешто ново, а особено кога станува збор за духовноста, често се наоѓам себеси толку желна да научам што веднаш почнувам да читам написи за тоа на интернет.

Така беше кога јассе заинтересирал за дланка. Откако ја проголтав целата содржина што можев да ја најдам таму, тогаш решив да се префрлам на книги за да го унапредам моето знаење.

Проблемот на кој наидов со многу од публикациите што ги прочитав беше повторувањето. Се чинеше дека сите имаат исти работи да ги кажат, што ми отежна да напредувам во моето образование за дланка. Беше фрустрирачко да се троши пари на иста содржина одново и одново.

Најдоброто нешто во врска со оваа книга беше што имаше многу информации што не ги прочитав на интернет или во библиотеката со книги за дланка што ги имав веќе купено. Следствено, сфатив дека ова е возбудливо четиво, кое повторно го разгоре огнот што го имав внатре за да научам сè што можам за дланка.

Како што е случајот со другите мои омилени, илустрациите во оваа книга беа на исто ниво со што очекував. За мене е важно да имам одлична визуелна претстава за она што го учам, и оваа книга не разочара.

Ако сте како мене и ја цените пријатната естетика, Читање со дланки за почетници: Најдете ја својата иднина на дланка од раката (за почетници ) го има она што ви треба.

5. Handful of Stars: A Palmistry Guidebook and Hand-printing Compet

VIEW PRICE

Иницијално купив Handful of Stars: A Handful Guidebook and Hand-Printing Pit за драг пријател на мојата на нејзиниот роденден. Јасвеќе научи многу од она што го знам сега за читањето на дланка кога изрази интерес. Значи, не почувствував потреба да додадам во мојата библиотека. Сепак, сакав да и добијам нешто уникатно и вредно за подарок. Кога ја добив оваа книга по пошта, веднаш се заљубив.

Бев импресиониран од моментот кога ја извадив книгата од контејнерот за испорака поради прекрасната кутија за спомен во која доаѓа. По отворањето , ми се допадна уште повеќе. Добро е изработен и цврст, а доаѓа и со перфорирани страници, подлога за мастило и валјак, па дури и пенкало за гел.

Овие материјали ни се корисни, особено за почетници, бидејќи ви овозможуваат да направите отпечатоци од дланката што ја читате и да ги прибележете вашите наоди додека одите. Ми се допадна идејата да го направам ова за моите пријатели, членовите на семејството и клиентите, бидејќи овозможува да се испратам читањето дома со нив.

Генерално, оваа книга е на врвот на мојата листа за подароци за книги. Настрана, многу ми е драго што решив да се почестам и со тоа, бидејќи процесот чекор-по-чекор што го воведе го смени начинот на кој се занимавам со дланка, бидејќи сега можам да и пристапам систематски и со сигурност и страст.

Подготвени сте да ја добиете вашата книга за дланка?

Ако сè уште не сте сигурни со која книга да започнете, предлагам да одите со вашите црева. Која корица автоматски ви падна во очи? Кој се чувствува во право?

Долама е толку возбудливатема дека без разлика кој ќе го изберете, ќе научите многу. Затоа, кога се сомневате, купете две. Наскоро, ќе читате дланки како професионалец.
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.