Како да започнете успешен онлајн тарот бизнис во 2023 година

Како да започнете успешен онлајн тарот бизнис во 2023 година
Randy Stewart

Искрено, многу сум возбуден што го пишувам овој блог денес. Комбинирање на две од моите омилени работи. Бизнис и тарот .

Ако исто како мене сакате тарот, читање тарот, па дури и убавината на сите различни тарот-палуби таму, можеби веќе сте почнале да се прашувате - како можам да ја претворам мојата страст и љубов кон таротот во тарот бизнис?

Па, јас сум тука да ви ги дадам сите информации што ви се потребни за да започнете со тарот индустријата и да водите успешен онлајн бизнис со тарот. Има толку многу различни опции, од кои многу не бараат многу пари за да се стартуваат.

Продолжете да читате за да започнете со вашето деловно патување со тарот и дознајте се што треба да знаете за започнување бизнис со тарот.

Како да започнете со тарот

Ако се релативно нови за Тарот, веројатно се прашувате кој е најдобриот начин да започнете со тарот. Па, ако веќе сте си купиле палуба за тарот, веќе сте на половина пат.

Ако сè уште не сте ја купиле вашата прва палуба и не сте сигурни со која да започнете, би топло препорачуваме да започнете со Rider-Waite Tarot Deck за да ги запознаете најуниверзалните картички и значења.

Придружено со палубата по можност треба да има прирачник за тарот со значења на картичките за лесно упатување. Подолу е една од моите омилени почетни палуби за да започнете со учење тарот на забавен и лесен начин.

Најдете го модернотолуѓето да почнат да го разбираат таротот како што треба. По ѓаволите, можете дури и да имате дел од продавницата на вашата веб-страница што може да ги продава вашите производи поврзани со тарот откако ќе ја изградите вашата заедница за тарот!

Ваб-страницата за тарот е најразновидниот тип на тарот бизнис затоа што штом вашата веб-страница е дизајнирана, вашиот домен купен и вашето име избрано може да расте со вас на кој начин одите.

Ќе сакате да одлучите дали ќе користите веб-страница за хостирање блог како WordPress, која во мојот мислењето е одлично место за почеток за почетници, бидејќи тие имаат извонредно лесни сегашни веб-дизајни, така што не мора да барате професионален дизајнер на веб-страници.

Ако одлучите да одите на рутата на веб-страницата со вашиот бизнис со тарот вие се подготвувате за кој било пат вашиот бизнис да оди во иднина. Ако нешто што создава тарот веб-локација е доказ за иднината.

Исто така види: Компатибилност со Овен и рак: љубов, брак и радосен сексуален живот

Домаќин на настан за тарот

Ако сте екстровертна личност, одржувањето на тарот настани во живо може да биде вашиот бизнис повик за тарот. Тие бараат малку повеќе планирање и многу повеќе реклами ако сакате луѓето да се пријават и да присуствуваат. Меѓутоа, ако имате самодоверба и решителност, ова може да биде супер успешна деловна идеја за тарот.

Многу настани за тарот се одржуваат лично и да бидам искрен, има нешто неверојатно посебно и мистично во присуството на блескав настан со други кои го ценат и ценатубавината на таротот, исто како што правиш ти.

Но, како што стојат работите во моментов, *кашлица-кашлица* те гледам Ковид, светот на онлајн хостирањето настани експлодира и се повеќе и повеќе луѓето ја сакаат идејата да ги доживеат овие настани без да мора да го напуштат удобноста на својот дом. Поголемиот плус како сопственик на тарот бизнис е тоа што онлајн тарот настаните чинат многу помалку за да се организираат од настаните во живо.

Се што треба да направите е да одлучите кои услуги ги нудите за настанот, дали имате гости говорници, натпревари и подароци, па дури и бесплатни читања. Светот е ваш остриги кога станува збор за организирање онлајн настан за тарот.

ЧЕКОР ПО ЧЕКОР ИНСТРУКЦИИ ЗА ПОЧНУВАЊЕ НА БИЗНИС ТАРОТ

Сега кога го напишавте вашиот бизнис план за тарот, одлучите што тип на тарот бизнис што сакате да го започнете, па дури и сте создале буџет, подготвени сте за следните чекори од оваа авантура. Еве брза листа за проверка на работи што треба да се земат предвид кога започнувате бизнис со тарот.

 1. Планирајте го вашиот бизнис со тарот (проверете)
 2. Создадете буџет (Проверете)
 3. Формирајте го вашиот бизнис Тарот во правно лице
 4. Отворете сметка во деловна банка со кредитна картичка
 5. Регистрирајте го вашиот бизнис Тарот за даноци
 6. Правилно поставете го вашето сметководство
 7. Земете тарот бизнис осигурување
 8. Дефинирајте го вашиот бренд Тарот
 9. Креирајте го вашиот бизнис за читање таротВеб-страница
 10. Поставете ги вашите Tarot Socials како Instagram или Pinterest
 11. Започнете со рекламирање и продажба
 12. Направете ја вашата прва продажба!

Тоа е тоа засега . Решив да ја објавам оваа статија за тоа како да се изгради профитабилен тарот бизнис веќе, додека во меѓувреме, работам на проширена и подлабока верзија на овој напис, за да ви помогнам уште повеќе на вашиот пат со деловните шаблони за тарот . повеќе совети и корисни алатки за да го издигнете вашиот бизнис до следното ниво.

Започнување со Tarot Business

Па, што мислите? Дали сте подготвени да скокнете со глава и да започнете сопствен бизнис со тарот ? Како што можете да видите, има толку многу различни начини на кои можете да живеете од тарот и има уште повеќе опции од седумте што ви ги дадов овде, опциите се неограничени.

Дали веќе сте започнале тарот бизнис? Ако имате, зошто да не оставите коментар подолу и да не известите сите што правите? Никогаш не знаете дека можеби ќе инспирирате некого да го промени својот живот.

Дополнително тука

Друга опција е да купите една од многуте достапни книги за Тарот кои ги покриваат елементите и симболиките на Рајдер-Вејт, за да ве водиме додека учите за сите различни карти и нивните значења.

Меѓутоа, запомнете дека кога различна палуба ќе ви зборува подлабоко, одете со таа. Таротот е за интуиција, така што слушајте ги вашите желудници од самиот почеток .

Откако ќе го имате вашиот шпил, треба навистина да се запознаете со картите. Не само нивните илустрации туку и нивните значења. Допирајте ги често и поврзете се со енергијата што ја чувствувате од секоја картичка.

Ова е еден од најважните делови при читањето за време на влечење тарот карти, можеби го имате целото знаење во светот, но ако не можете да ја почувствувате картичката, добивате само половина од приказната.

Исто така, ќе треба да започнете да вежбате читање на тарот на себе. Можете да правите секојдневно повлекување на тарот картата или да одите целосно и да правите редовно целосно читање тарот. Само погрижете се да го правите тоа често за да ви биде поудобно со вашиот шпил, поставувањето на вашите картички и значењата зад секоја картичка.

Немојте да бидете премногу загрижени за тоа да го направите 100% правилно, вие' повторното учење и вештината доаѓаат со искуство. Колку повеќе вежбате, толку полесно ќе ви биде и толку повеќе знаење ќе стекнете за секоја карта секогаш кога вежбате читање.

Откако ќе бидете сигурни во читањето на тарот, можете да се движитеи дајте читања на пријателите и семејството. Ова ќе ви помогне да стекнете доверба во вашите интуитивни вештини за читање. Овие вештини ќе ви бидат потребни ако сакате да започнете бизнис со тарот.

Ако сакате малку повеќе длабинска помош кога станува збор за започнување на вашето патување со тарот, погледнете го мојот водич за почетници за тарот.

Како да започнете бизнис со тарот

Сега, исто како и секој пат кога започнувам нов бизнис, можеби ќе се чувствувате малку поразени од сето ова. Сепак, важно е да се запамети дека патувањето исто така треба да биде многу забавно, а под претпоставка дека таротот е ваша голема страст, ќе го учите секој ден.

Уживајте во тоа на патот без да го изгубите од вид крајна цел да се работи на Тарот од дома. Затоа што ако крајната цел е да сакате да заработите пари од нешто што сакате да го правите, тогаш предлагам да го следите нашиот чекор-по-чекор водич за тоа како да започнете бизнис со Тарот и ќе бидете на добар пат да поставите своја сопствена продавница за тарот.

Креирајте бизнис план за Тарот

Првиот чекор, во повеќето случаи, е да креирате план за напад. И искрено, јас не сум еден од документите на Word од 80 страници или „прогнозите“ на ексел. Верувам дека бизнис планот може да биде краток и концизен, а учењето и прилагодувањето на патот е исто толку важно како и добар план.

Сепак, важно е да се запише што е важно да се земе предвид:

 • Идејата ; вашата идеја треба да биде лесно разбирливаи опишете. Ако не можете да го кажете тоа со зборови, ниту вашите клиенти не можат.
 • Пазар и засилувач; Конкуренција; идентификувајте ја вашата целна публика и разберете каде се дружи вашиот идеален клиент. Исто така, идентификувајте ги вашите главни конкуренти и искористете ги за инспирација.
 • Производ или услуга ; опишете што ќе понудите детално и ставете ја вашата цена на тоа. Пресметајте ги сите трошоци што се вклучени и извлечете го вашиот профит.
 • Продажба и засилувач; Маркетинг ; развијте реален план за продажба и/или маркетинг за да ги пронајдете и насочите вашите клиенти со вашата понуда. Размислете за вашето брендирање, каналите за комуникација и содржината што сакате да ја создадете
 • Финансиски податоци ; креирајте финансиски план, вклучувајќи го тоа што ќе биде потребно за да го започнете овој бизнис и профитот што очекувате да го генерирате во првата година.

Верувам дека е подобро да го прегледате вашиот бизнис план Тарот (и новите цели ) на секои неколку месеци и повторувајте и проширувајте додека одите, наместо да трошите многу време на почетокот.

Секој бизнис со Тарот е различен, но сите бараат исти алатки за да започнете. На системот, сепак, ќе му треба време да се усоврши и подобри, како што учите на патувањето на вашиот будала!

Трошоци за започнување бизнис со Тарот

За да ви заштеди драгоцено време за да можете да се фокусирате на вашиот нов бизнис Тарот, подолу ги идентификував основните трошоци за започнување на тарот бизнис. Зависи одтипот на тарот бизнис што ќе го започнете, можете да ги отстраните или промените различните трошоци.

Заклучувајќи од горенаведениот буџет и моето искуство, би рекол почнување на нов тарот бизнисот би чинел од 1500 до 7500 долари . Очигледно, сето ова зависи од видот на тарот бизнисот што го започнувате, и вашите лични потреби и желби.

Колку можете да заработите од бизнис со тарот?

Очигледно, сето тоа зависи од типот на тарот бизнисот што сакате да го започнете. Но, за да дознаеме тарот број, ајде да земеме бизнис со читање тарот за почеток.

Да речеме дека може да барате 60 долари по (онлајн) читање тарот за еден час, правејќи во просек 4 читања на ден , тоа би било околу 60-100 читања месечно.

Ова би значело дека вашиот тарот бизнис би можел да донесе заработка од 3600 до 6000 долари месечно , а оваа бројка веројатно ќе се искачи само додека добивате клиенти кои повторуваат тарот.

Видови на тарот бизниси за почеток

Пред да започнете со забавните делови од поставувањето на сопствен бизнис со тарот, како создавање логоа и имиња, ќе треба да одлучите каков вид на бизнис сакате да водите.

Може да биде неверојатно возбудливо започнувањето на нов бизнис со тарот и може да се фатите во сета работа на почетокот, но ако немате солидна идеја за тоа каков ќе биде вашиот бизнис со тарот може направете си го животот малку потежок.

Може веќепоседувате некои неповрзани знаења и вештини кои ќе ви помогнат да одлучите каде се вашите силни страни и каков вид на тарот бизнис ви одговара.

Знаете што? Сакам малку листа, па еве неколку идеи - некои од моите омилени бизнис идеи за тарот - за да ја поттикнете вашата имагинација на тарот.

Направете онлајн читања на тарот

Кога сте помислиле да започнете онлајн тарот бизнис, се обложувам дека вашата прва мисла беше обезбедување на онлајн читања на тарот. Ова е убедливо најпопуларниот од сите мои предлози, но тоа не значи дека секогаш има простор за уште еден.

Ако одлучите да одите по овој пат, ќе треба да одлучите што точно се разликува видови на читања што ги нудите. Можеби ќе бидете во искушение да одите на целото свињче и да понудите секаков вид читање тарот што е таму. Избегнувајте ја оваа идеја како чумата, барем на почетокот. Бидете едноставни.

Ќе сакате да одлучите и како ќе ги нудите вашите услуги. Видео повиците станаа неверојатно популарни, особено ако обезбедувате услуги еден-на-еден и ќе сакате да ограничите колку прашања секој клиент може да ги постави на картичките.

Меѓутоа, започнувањето на онлајн бизнис за читање тарот картички е дефинитивно не за почетници. Треба да имате знаење и искуство за правилно читање на картичките на вашиот клиент. На крајот на краиштата, тие ќе ви платат добри пари за да ја искористат вашата експертиза.

Креирајте курс за тарот

Создавањето курс имастанете супер популарен начин за креирање бизнис на интернет во последните неколку години и ако го имате знаењето, има многу луѓе кои повеќе би сакале да ги трошат своите пари учејќи од најдобрите, наместо да се мешаат низ сите информации што се на Интернет и во библиотеката.

Исто така види: Вага 101 сезона: Еве што ве чека според вашиот знак!

Има толку многу начини на кои можете да создадете тарот бизнис изграден на курс. Може да обезбедите портал за пристап само за членство или да обезбедите документ со детали и информации за курсот со нивното купување.

Можете дури и да поставите група на Фејсбук за сите членови на курсевите кои плаќаат да комуницираат едни со други. Ова е особено добар начин да ја зголемите вредноста на вашиот курс за тарот.

Ако сакате да создадете курс за тарот, прво ќе треба да одлучите кој проблем ќе го реши вашиот курс или каква услуга ќе ќе обезбеди. Можеби ќе одлучите да пазарите за почетници, или можеби тоа е курс по историја на тарот. Можеби ќе сакате да ги научите луѓето како да креираат свои тарот-палуби или да започнат сопствен бизнис со тарот.

Опциите се бескрајни и навистина единственото нешто што ќе ве успори ќе биде вашата сопствена имагинација.

Дизајнирајте палуба за тарот

Ако имате уметнички талент, создадете свој сопствен Бизнисот со тарот палубата може да биде само нешто за вас. Создавањето сосема нова палуба за тарот е волшебно искуство, но тоа што луѓето исто така уживаат во убавината на вашата креација е нешто друго.

Погледнетена тарот-палубите кои се веќе достапни и размислете што можете да донесете на масата што е поинаку. Има толку многу начини на кои можете да го продадете вашиот уникатен тарот шпил. Онлајн пазарите како Etsy и Amazon ви помагаат да допрете до повеќе луѓе со малку помалку потребен маркетинг.

Сепак, ако сте љубител на платформите за социјални медиуми како Instagram или TikTok, можеби ќе можете да создадете доволно големо следење, што ќе ви овозможи да креирате сопствена деловна веб-локација за тарот и да ја продавате директно на вашите клиенти.

Ќе треба однапред да ги испечатите вашите рачно дизајнирани палуби, за да ви треба малку готовина во џебот за да започнете овде, особено ако имате специфичен квалитет и завршница што ја сакате за вашите картички.

Напишете книга за Тарот

Ако имате начин со зборови и сте исклучително познавања или искусни кога станува збор за тарот, можеби ќе можете да го започнете вашиот бизнис со тарот со пишување книга за тарот. Како што се вели, не мора да го имате целото знаење во светот, само зависи од тоа за што сакате да пишувате.

Тоа може да биде книга за почетници, книга која ги прикажува вашите искуства додека сте патувале низ светот на таротот, или само водич за секоја картичка и нејзините значења.

Одличното нешто во врска со пишувањето книги во денешно време е дека дури и не треба да се освојувате за издавач. Толку многу луѓе се самообјавуваат и апсолутно го кршат како издавач-слободни автори. Ако одите на онлајн пазар како Amazon KDP, нема да мора ни сами да ги печатите книгите, Амазон ја врши целата напорна работа за вас.

Ако одлучите дека навистина сакате да ги печатите вашите книги сами ќе мора да најдете начин да ги продадете и ќе треба да ги земете предвид трошоците за испорака и колку далеку низ светот сте спремни да испраќате, но ќе можете да го задржите секој мал профит што го правите и нема да мора да плати какви било такси за дистрибуција на трето лице.

Започнете билтен за Тарот

Отпочнувањето билтен за тарот не е само одличен начин да започнете бизнис со тарот ако започнувате со 0 долари, се што ви треба е лаптоп и интернет конекција. Но, тоа е исто така одличен начин да се изгради заедница на луѓе кои знаат кои сте вие ​​ако одлучите да продолжите со продажба на поопипливи предмети.

Иако е малку веројатно дека луѓето ќе платат за вашите билтени, ова е начин на градење репутација. Со тоа што ќе ги натерате луѓето да се претплатат на вашиот билтен, можете неделно да ги потсетувате за кои сте, за што сте и да ги држите вклучени во вашата приказна.

Креирајте веб-страница за Тарот

Ако сте Интернет-вир, започнувањето онлајн бизнис со тарот може да биде само билет за вас. Најдоброто нешто за започнување на веб-страница за тарот е дека може да биде за сè. Можете да вклучите блог постови за различни тарот картички, да имате објаснето различни тарот читања и да помогнете
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.