Дали имаш Clargustance? 3 непогрешливи знаци на овој подарок

Дали имаш Clargustance? 3 непогрешливи знаци на овој подарок
Randy Stewart

Дали ви е важно чувството за вкус? Дали често се сеќавате што сте пробале во соништата? Кога размислувате за доцните сакани, дали се појавуваат вкусови во вашата уста?

Ако е така, можеби имате психичка способност за јасно увид .

Како функционира? Па, сето тоа се враќа на енергија. Ако сте благословени со јасновидност, можете сосема случајно да го доживеете физичкото чувство на вкус без ништо да влезе во нивната уста.

Прочитајте за да дознаете повеќе за оваа психичка способност и што можете да направите за да ја развиете вашите јасни вештини!

Clairgustance и психички способности 101

Толку многу од нас имаат психички способности и знаењето што го стекнуваме преку нашите физички сетила е само мал дел од она што го перципираме за светот .

Постојат многу начини на кои можеме да се поврземе со духовното царство, а некои од овие начини се поврзани со нашите пет физички сетила!

Веројатно сте слушнале за видовитоста. Ова е способност да се види повеќе од физичкиот свет. Тоа е поврзување со духовните области преку визии.

Меѓутоа, постојат повеќе типови на клирови и тие се поврзани со сетилата, чувствата и мислите што ги имаме во будниот, материјален свет. Постои јасновидност, која е способност да се слушаат духови и да се примаат пораки од ангелите и мртвите.

Постои и јасна спознание што е да се има јасно знаење. Други луѓе сејасни, што значи дека тие добро се поврзуваат со различни емоционални состојби и јасно ги перцепираат емоциите.

На крај, постои јасноста, психички поврзано чувство за мирис. Оваа психичка способност често работи заедно со Clairgustance за да ги зајакне вашите сетила и да ви овозможи да забележите одредени мириси што можеби не сте ги забележале досега.

Па што ако се чувствуваме поврзани со духовниот свет преку сетилото за вкус? Ајде да го погледнеме значењето на јасновидноста и како можете да ги развиете вашите вештини за јасновидување.

Значење на јасновидност

Клаиргустанс е психичка способност да се доживее физичката сензација на вкус сосема случајно без ништо да влезе во нивната уста.

Чудниот дел: она што се вкусува не е секогаш храна! Тоа може да биде дрво, место, па дури и валкан чорап!

Чувството за вкус е моќна алатка и може да предизвика толку силни емоции. Има способност да ве натера да се чувствувате носталгично, тажно, среќно или носталгично.

Се сеќавате ли на тој одмор во Шпанија секогаш кога ќе пробате одреден вид црвено вино? Дали вкусот на чоколадната торта те тера да мислиш на баба ти? Сигурен сум дека не сум единствениот кој јадел оброк додека бил болен и не можел никогаш повеќе да ја јаде истата храна.

Вкусот е толку силно поврзан со емоциите и чувствата, што не е изненадување што можеме да го искористиме ова чувство на психички начин.

Дали треба да ја развијам мојата способност за доверливост?

Одредени психички способности полесно се развиваат од другите, и се зависи од тоа кој сте вие. Постојат одредени знаци дека можеби имате силни способности за јасновидување и затоа треба да се концентрирате на развивање на вашите неверојатни вештини!

Размислете за вашата врска со вкусот. Кога се сеќавате на одредена ситуација или место, дали можете да го почувствувате вкусот во устата на храната што сте ја јаделе таму?

Можеби одредени вкусови се појавуваат во вашата уста кога медитирате или се релаксирате. Ова може да биде дух кој се обидува да комуницира со вас. Тоа може да биде чудно чувство, но може да значи дека имате вештини за јасновидување!

Размислете за вашите соништа. Можеби кога ќе се разбудите се сеќавате на сетилото за вкус во сонот појасно од другите аспекти. Ова покажува дека имате силна врска со вашето сетило за вкус и начинот на кој тоа може да го надмине материјалниот свет.

Можеби сте подготвени да ги развиете своите вештини за јасновидување ако храната и вкусот ви се важни. Можеби сте добар готвач или сакате да јадете надвор во егзотични и интересни ресторани. Ова значи дека имате силно чувство за вкус и можете да го развиете на духовен начин.

Како да ја развиете вашата способност за доверливост?

Оваа психичка способност може да биде исклучително корисна кога сакаме да се поврземе со духовниот свет и така, ако сметате дека степривлечени од ова, време е да ја развиете вашата способност за јасновидување!

Ајде да погледнеме различни начини на кои можеме да го направиме тоа.

Медитира

Кога ги развиваме нашите психички способности, прво треба да се погрижиме да бидеме целосно поврзани и во мир со нашата свест. Потоа, можеме да ја отвориме вратата за повисока свест.

Одвојте време да седите и медитирате, користејќи вежби за дишење за да ги поврзете умот и телото. Оваа врска е навистина важна кога станува збор за јаснотијата бидејќи користиме физички сензации во духовниот свет.

Со медитација, можеме да го отвориме мостот помеѓу духовниот и физичкиот свет.

Кога сте мирни и опуштени, замислете различни вкусови. Размислете за силен и моќен вкус што го сакате и визуелизирајте го. Веројатно ќе го почувствувате чувството во устата. Концентрирајте се на врската помеѓу вашиот ум и тело.

Прашајте духови

Друга вежба што треба да ја направите кога медитирате е да побарате помош од духовите. Вашиот духовен тим и починатите сакани се секогаш тука со вас, само треба да побарате помош!

Побарајте од нив да кажат вкус што го сакале или вкус што им бил важен. Ако можете, размислете за храната и вкусовите кои ве потсетуваат на нив. Користете го ова како начин за поврзување со духовите.

Запомнете, не се чувствувајте фрустрирани или обесхрабрени ако не вкусите ништо веднаш! Како и секојадруга вештина, на разбирливоста му треба пракса и трпение за да се совлада. Ќе стигнете таму на време!

Вкусете нови работи

Друг одличен начин да ги развиете вашите вештини за јасновидување е да го развиете вашето непце! Излезете во светот и пробајте нови работи!

Пробајте храна што не сте ја јаделе досега и уживајте во секој залак. Ова ќе ви помогне да го зајакнете вашето чувство за вкус и затоа ќе влијае на вашите способности за јасновидување.

Со познавањето на повеќе вкусови, можете да се поврзете со повеќе духови!

Исто така види: Овен духовни животни: Водич за 5 животни кои влијаат на Овенот

Обратете внимание на мирисите

Вкусот и мирисот се нераскинливо поврзани. Кога се сеќавате на вкусот од вашето детство, повеќе од веројатно ќе се сеќавате и на мирисот. Дали во соништата мирисот е исто толку силен како и вкусот?

Интересно е што многу научници мислат дека најголемиот дел од нашето сетило за вкус е всушност нашето сетило за мирис!

Значи, за да ја развиеме нашата јасновидност, не смееме само да го развиеме нашето сетило за вкус, туку и сетилото за мирис (така да ги развиеме вашите вештини за јасновидување).

Кога јадете, внимавајте на мирисите што ги носи храната. Потсетете се на мирисите и емоциите што ги носат и со каков вкус одат рака под рака.

Поврзувањето со сите ваши различни сетила е одличен начин да ги искористите духовно и да си дозволите да се отворите за духовите и ангелите кои сакаат да контактираат со вас.

Сите наши сетила се важни кога ниесакате да се отворите за духовите бидејќи тие можат да комуницираат на многу различни начини!

Тестирајте ги вашите способности

Еден брилијантен начин да ја развиете вашата способност за јасновидување е да се тестирате себеси! Побарајте пријател да ви каже кога јадат, но не и да ви каже што јадат.

Кога ќе ве известат дека јадат, седнете и затворете ги очите и фокусирајте се на пријателот. Замислете ги во вашиот ум, видете ги како јадат, отворете го психичкиот мост помеѓу вас и нив.

Можете ли да се вклучите во искуствата на вашите пријатели? Можете ли да почувствувате посебен вкус во устата? Што мислите дека јадат?

Кога мислите дека знаете, прашајте ги што јаделе. Дали го разбравте правилно?

Не грижете се ако постојано погрешно го сфаќате. За ова е потребно време и понекогаш треба да работите на тоа за да можете да се поврзете со сетилото за вкус на вашиот пријател!

Плус, понекогаш е потешко да се поврзете со живи духови отколку со оние кои се мртви. Затоа, немојте да се обесхрабрувате и продолжете да вежбате!

Дали имате способности за Clairgustance?

Дали имате силно чувство за вкус? Дали сте љубител на храна и дали готвењето и јадењето работи многу важни во вашиот живот?

Сега е време да ги развиете вашите способности за јасновидување! Притоа, отворате нов свет на психички способности и добивате неверојатни пораки од духовите! Никогаш не знаеш, можеби си природен.

Исто така види: 9 најдобри книги за чакра за продлабочување на вашите чакри во 2023 годинаRandy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.