19 најдобри картички на Oracle наведени и рангирани во 2023 година

19 најдобри картички на Oracle наведени и рангирани во 2023 година
Randy Stewart

Содржина

Има толку многу неверојатни палуби со карти oracle во моментов, и овие картички можат да бидат брилијантен додаток на вашата духовна пракса. Тие можат да не водат во животот, љубовта и благосостојбата и да ни овозможат да се поврземе со нашата емотивна и духовна страна.

Ги сакам моите оракул картички исто како што ги сакам моите картички на тарот, па затоа сакав да напишам статија за палубите со картички на оракул, што се тие и да ви ги покажам моите омилени шпил картички се достапни за купување од Амазон денес. .

Што се картичките на Oracle

Палубите со картички на Oracle се тесно поврзани со картичките Тарот, но тие не следат толку многу правила. Иако има толку многу различни палуби со карти Тарот со прекрасни интерпретации и слики, повеќето палуби ќе содржат 78 карти со специфични пораки.

Картичките на Oracle се разликуваат затоа што секоја палуба е целосно уникатна, со свои значења и пораки. Не постои традиционална количина на картички, традиционални одела или традиционални слики. Структурата, значењата и интерпретациите на картите целосно зависи од креаторот на палубата.

Ова значи дека не треба да меморирате што значат различните картички и можете да одите во пророк читање картички без претходно познавање на картичките на Oracle.

За што се користат Oracle картичкитепалуба.

Тоа доаѓа со навистина практичен водич кој ви дава детален водич за картичките, различни намази што можете да ги испробате и увид во духовните традиции.

Energy Oracle Cards од Сандра Ен Тејлор

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа палуба со картички на Oracle привлекува енергијата што е и во нас и во универзумот. Тоа бара од нас да се поврземе со енергијата што е околу нас и да ја зајакнеме енергијата внатре.

Уметничкото дело на картичките е супер убаво и испраќа позитивни вибрации. Навистина ми се допаѓа прирачникот, исто така! Тоа е навистина корисно за разбирање на картичките и што можеме да научиме од нив. Палубата вклучува и картички архангел и чакра кои ни помагаат да ги разбереме нивните моќи.

Небесни тела од Serpentfire

Небесните тела Oracle Deck од Serpentfire е многу повеќе од обична палуба на оракулите. Има 83 картички и длабински водич кој ви помага да научите за астрологијата и нумерологијата. Тоа не е „мешај и цртај“ вид на пророчинска палуба. Наместо тоа, следите различни насоки и консултирајте се со водичот за да ја разберете астрологијата и нумерологијата.

Уметничкото дело е зачудувачки и е навистина интересна палуба за работа. Водичот е неверојатно продлабочен и одлична алатка за учење доколку сте заинтересирани за духовност.

Како да ги користите палубите со картички на Oracle

Ако сте ја нашле вашата совршена палуба со картички на Oracle, сега можете да започнете да ја користитенив! Има толку многу различни начини да ги користите вашите картички на оракул, па одвојте време за да откриете кој начин работи за вас.

Многу палуби со картички Oracle доаѓаат со водич што ви дава совети за користење на картичката. Како и да е, има некои општи совети што можам да ви дадам за да ви помогнат да разберете како можеби сакате да ги читате палубите со картички на Oracle.

Исчистете ги картичките и вашиот простор

Пред да започнете со читање на картичките, треба да го исчистите просторот околу вас и картичките на оракулите. Ова може да биде палење жалфија, палење темјан или едноставно дување на картичките. Може да користите и кристали за да ги исчистите и картичките и просторот околу вас.

Ако можете, отворете ги прозорците во вашиот дом. Ова овозможува енергијата од природата да влезе во вашата пракса. Секогаш читајте ги вашите картички на пророштвото на неуреден, едноставен простор. Ова ви овозможува да се потопите во читањето без да ви го одвлекува вниманието.

Медитирајте и поврзете се со вашите Oracle картички

Пред да започнете со читање, важно е да ја поврзете вашата енергија со енергијата на Oracle картичките. Поминете време со палубата, медитирајќи за вашата лична моќ и мудрост. Апелирајте до моќта на природата и елементите, носејќи свежи идеи и енергија.

Поминете време вдишувајќи, издишувајќи и ослободувајќи го вашиот ум од некорисни мисли.

Користење Oracle Card Decks

Бидејќи има толку многу различни Oracle Card Decks,различни може да служат за различни цели. Еве неколку одлични начини за вклучување на палуби со картички на оракул во вашите духовни практики.

  • Голем дел од картичките на Oracle наведени погоре се одлични за дневни афирмации . Секое утро, изберете картичка од палубата и слушајте што се обидува да ви каже. Медитирајте за пораката во текот на денот.
  • Можете и да им поставувате конкретни прашања на картичките на Oracle . Едноставно поставете го вашето прашање гласно или во главата додека ги мешате картичките на оракулите. Потоа, изберете картичка. Ова ќе ви помогне да разберете што треба да направите.
  • Постојат различни развивања за палуби со картички на Oracle кои се навистина наградни. Едноставните намази на Тарот со три карти можат да функционираат при читање на оркулативна карта, на пример, минатото сегашност и идното ширење на Тарот со карти. Многу палуби со картички на Oracle ќе доаѓаат со водич со соодветни распределби.

ИНТОЛКУВАЊЕ НА ORACLE КАРТИЧКИ

Повеќето палуби со картички на Oracle се прилично интуитивни и лесни за интерпретација. Многумина ќе ја напишат својата порака на картичката и/или ќе ја објаснат детално во прирачникот. Како и да е, толкувањето на картичката зависи од слушањето на вашата утроба и она што чувствувате дека е пораката.

Кога поставувате конкретно прашање, толкувањето на картичките на оракул може да потрае. Дозволете си да влезете во вашата несвест и да добиете пораки од универзумот. Слушајте какво е вашето срцеви кажувам!

Време е да го започнете вашето патување со оракул картички!

Навистина се надевам дека оваа статија ви помогна да ги разберете палубите со картички на оракул и за што се користат. Апсолутно ги сакам оркулските картички бидејќи ми даваат одличен увид во мојот живот и светот околу мене.

Палубите со картички на оракул наведени погоре се одлични палуби за да го започнете вашето патување со оракул картички и навистина се надевам дека ќе го најдете вашиот фаворит меѓу овие палуби!

Ако ги сакате оркулските картички и сте ангели, можеби ќе сакате да купите и картички за ангели. Овие се како оркул картички, но фокусирани на поврзување со вашите ангели и пораките што тие ви ги испраќаат.

Кажете ми што мислите за овие палуби со картички на оракул во коментарите подолу или преку мојот Инстаграм @alittlesparkofjoy!

Исто така види: Психички способности 101: Водич за почетници за вашите Клирс

Картичките Oracle се користат на сличен начин како и картичките Тарот. Тие обезбедуваат водство и разбирање за себе и за универзумот околу вас. Можете да поставите конкретно прашање на картичките или да побарате општ животен совет. Повеќето палуби со картички Oracle ќе доаѓаат со водич, но најчесто пораката е прилично очигледна!

Сакам секое утро да одберам по некоја пророчка картичка од палубата за да ми даде значење и водство за денот што претстои. Некогаш ќе поставам прашање во врска со ситуација со која треба да се соочам тој ден, но најчесто само ќе ги побарам картите за охрабрување и знаење.

Како да се избере Oracle Card Deck

Бидејќи има толку многу Oracle картички палуби таму, може да биде прилично огромно кога избирате која сакате да ја купите! Значи, кои се најдобрите начини да ја изберете палубата што е соодветна за вас?

Како ќе ги користите картичките на Oracle

Кога избирате која палуба со картички на Oracle да ја купите, размислете што сте сакајќи да излезе од палубата. Некои луѓе избираат да користат оракулски палуби со читањето на картичките на Тарот, привлекувајќи му се на универзумот за нови идеи и разбирање на значењето на читањето на нивните карти Тарот.

Можеби сакате да ја користите палубата за инспирација, водство и надеж. Ова е прекрасен начин да ги користите палубите со картички на оракул и ви овозможува да растете духовно и емотивно. Како навистина ќе ги користите картичките зависи од вас.

ПлатиВнимание на сликите и пораките на палубата

Исто така, сакате да ги погледнете пораките и сликите што се содржани во палубата со картички на oracle. Некои палуби вклучуваат ангели или вештерки, додека други може да прикажуваат животински духови. Палубите со картички Oracle се неверојатно уникатни со различни стилови и уметнички дела.

Погледнете ги темите и уметничките дела на секоја палуба и видете кон што сте привлечени!

Слушајте ја вашата интуиција

Исто како картичките Тарот, картичките со оракул содржат енергија. Кога избирате која палуба на пророк сакате да ја купите, треба да ја слушате вашата интуиција! Можеби ќе видите одредена палуба кон која сте необјасниво привлечени. Ако е така, слушајте ја вашата внатрешна мудрост и следете го своето срце.

Најпопуларниот список на Oracle Decks

Навистина сум возбуден што ќе ја пронајдете вашата совршена палуба со картички на Oracle! Еве некои од моите омилени кои се достапни за купување во моментов.

Crystals Healing Cards By Prime Muse

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа оракулска палуба на Prime Muse се заснова на исцелителни кристали и јас апсолутно ја сакам! Јас сум голем обожавател на исцелување со кристали, а оваа палуба е одличен начин да ја зголемите вашата мудрост и да научите за магичните моќи на кристалите.

Секоја картичка дава насоки за одреден кристал и на која чакра одговара. Доаѓа со водич кој сугерира различни начини на користење на палубата.

На пример, прирачникот ве советува да ги користите картичките за да ја водите вашата енергија исо кои кристали треба да се поврзете. Доаѓа и со картички кои ги прикажуваат планетите, што ни овозможуваат да се поврземе со универзумот и енергијата на планетите.

Исто така види: Работете на вашата светлина Oracle картички Преглед

Starseed Oracle Deck од Ребека Кембел

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕНАТА

Ова е неверојатен шпил карти со оркула со навистина воодушевувачки уметнички дела. Создаден е од Ребека Кембел, најпродавана духовна авторка која промовира духовно живеење и поврзување со природата и универзумот. Овие картички ви дозволуваат да го слушате космосот и вашата душа, внесувајќи нови идеи и насоки во вашиот живот.

Палубата бара да запомните дека сте душа, а не само личност на планетата земја. Ве потсетува каде била вашата енергија во универзумот и на патувањето на кое била вашата душа.

Green Witch Oracle Cards од Шералин Дарси

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Овој шпил е совршен за вештерки и за оние кои сакаат да се поврзат со природата. Не потсетува на тоа како можеме да ги користиме растенијата за да се лекуваме и колку е важна мајката Земја за нас како духовни суштества.

Секоја картичка опишува растение и како тоа може да ни помогне емотивно. Тоа е внимателна палуба, која прикажува многу интересни идеи. Водичот е исто така одличен! Ми се допаѓа како дава практични насоки со растенијата за кои се дискутираше и различните намази што можете да ги користите со картичките. Содржи и магични магии кои ја вклучуваат природата.

Оракл картичка на разбудена душаПалубата

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕНАТА

Апсолутно сум заљубен во оваа палуба со картички на оракул! Тој е полн со прикази на сите различни типови на луѓе, вклучувајќи раса, етничка припадност, тела и пол. Тоа е навистина висококвалитетна палуба, исто така, и совршена да се користи заедно со читањето на Тарот.

Водичот има длабинско истражување на секоја картичка за да ви помогне целосно да разберете што ви кажуваат картичките. Тоа е навистина прониклива и мудра палуба на пророштвото и е навистина убава!

Moonology од Јасмин Боланд

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Палубата со картички на Moonology Oracle од Yasmin Boland е прекрасна палуба која потсетува на ни моќта на месечината. Месечината може да не води и да ни даде јасност во нашиот живот, а оваа палуба ни помага во тоа.

Секоја картичка е поврзана со фаза на месечината или астрален настан и ни дава увид во тоа што може да значи тоа за нас. Навистина ми се допаѓа како значењето е напишано на картичките, обезбедувајќи ни извонредно искуство. Ова е одличен шпил за луѓе кои се нови во палубите со картички на Oracle и ни овозможува да ги толкуваме картичките на наш начин.

The Spirit Animal Oracle од Colette Baron-Reid

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕНАТА

Оваа палуба со картички на Oracle е едноставна, но толку ефикасна. Не потсетува на нашата длабока поврзаност со животинскиот свет и како можеме да се поврземе со енергиите на природата за да ги водиме нашите животи. Секоја картичка прикажува животно и неговото духовно, симболично значење. Зана пример, картата за духови на кучето не потсетува да бидеме лојални на блиските.

Оваа палуба би била одлична за да се додаде во вашата дневна духовна рутина. Секое утро, можете да изберете картичка и да дозволите енергијата на животното да влијае на вашите мисли во денот. Каква порака сака да знаете животинскиот дух?

Ако сакате да дознаете за оваа палуба, проверете ја мојата објава за преглед на Spirit Animal Oracle.

Queen of the Moon Oracle од Стејси Демарко

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Ова е уште една чудесна гарнитура со карти за оракул која не потсетува на нашата поврзаност со космосот и циклусите на Месечината. Сликите на картичките се прекрасни и навистина уникатни. Секоја картичка прикажува жена која стои под Месечината. Има циклус на месечината и клучен збор напишан на картичката.

Ми се допаѓа колку е интуитивно читањето на овие картички, со слики и клучни зборови кои го водат значењето. Доаѓа и со практичен водич кој има детални описи за секоја картичка.

Essential Oil Oracle Cards од Lisa POwers

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа палуба на Oracle е фантастичен начин за обраќање негативни мисли и учење да се промени и лекува. Секоја картичка прикажува есенцијално масло што можеме да го користиме за да добиеме јасност и исцелување, со фокус збор што го подобрува нашето разбирање за есенцијалното масло.

Апсолутно ја сакам употребата на „инсталации за активирање“ и „вистински изјави“ на овие картички. Не потсетува на моќта на негативнотомисли и како имаме контрола врз нашите верувања. Можеме да се справиме со овие негативни мисли и да стекнеме нова перспектива во нашите животи.

Пораките на оваа палуба се навистина моќни и навистина е една од моите омилени палуби во моментов.

Оракулот Fairy Wisdom поставен од Ненси Браун

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Овој сет од картички го поврзува светот на фантазијата со духовниот свет и бара од нас да се поврземе со духовните димензии. Секоја картичка прикажува самовила во ситуација и збор што ни помага да разбереме што нè учи картичката.

Навистина ми се допаѓа чудесното уметничко дело што доаѓа со палубата, а водичот е навистина продлабочен! Сепак, тоа е прилично голема палуба со картички за оракул, така што не е за секого.

Work Your Light Oracle Cards од Ребека Кембел

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Ова е уште една убава палуба од Ребека Кембел и ги сакам светлите бои на розовата и сината што се користат. Секоја картичка допира до нашата сопствена мудрост, дозволувајќи нашата интуиција и креативност да бидат поттикнати.

Овој шпил е навистина лесен за читање, со клучни зборови и прашања напишани на картичките. Тоа е одличен начин да се нурнете во процесот на читање на картички, обезбедување насоки и отклучување нови идеи.

Мора да се истакне дека некои картички се однесуваат на традиционални религиозни икони како што е Исус, па ако ова не е за вас, можеби ќе сакате да ја пропуштите оваа!

The Soul's Картички за лекции за патување одЏејмс Ван Праг

ПОГЛЕДНИ ЦЕНА

Навистина ми се допаѓаат боите и шаблоните на мандалата на оваа палуба, таа навистина се издвојува од другите палуби со картички на оракул! Секоја картичка ни дава насоки во животот и како да пристапиме до нашето повисоко духовно јас.

На картичките се испишани позитивни афирмации со прекрасен дизајн на мандала. Не потсетуваат дека нашата душа е на пат, а со секој пресврт растеме.

Верувај во сопствената магија од Аманда Лавлејс

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа палуба на пророк е прослава на жените и нивната лична моќ. Содржи 45 картички на кои секоја е прикажана жена или група жени. Некои се сирени, некои вештерки, а некои се принцези. Сите се моќни и магични!

Навистина ми се допаѓаат неговите уметнички дела и тоа како има голем број жени од различни големини, раси и етнички припадности. Секоја жена носи своја енергија и магична моќ на картичките, тие навистина се толку убави! Клучни зборови и реченици се наоѓаат на секоја картичка, што ги прави лесни за читање и разбирање.

Dream Cards од Sunny Present Store

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Овие картички се за следење на вашите соништа и манифестирање на вашата судбина. На секоја картичка има напишана позитивна потврда која ни овозможува да ги разбереме нашите емоции и што треба да направиме за да успееме.

Навистина ми се допаѓаат позитивните пораки на картичките и мислам дека тие навистина можат да ви помогнат да заздравитеи растат и духовно и емотивно.

Spiritual Junkie од Габриел Бернштајн

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа палуба на пророк промовира љубов и прифаќање на себе и на светот околу нас. Уметничкото дело е навистина зачудувачки и има прекрасни позитивни афирмации на картичките кои се супер загреани!

Навистина ми се допаѓа акварелскиот стил на палубата и неговите смирувачки вибрации. Тие се одлични за секојдневна употреба за да добиете поттик на позитивност пред да го започнете денот!

Моќта на предавањето Oracle Cards од Џудит Орлоф

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Оваа палуба со картички на Oracle е сè за предавање на работите што не ни служат. Тие се едноставни, но провоцирачки картички со длабоки пораки до точка. Навистина ми се допаѓаат и сликите, и смирувачките бои!

Значењето на картичките е напишано на нив, така што не треба да се консултирате со водич за да разберете што ви кажуваат. Тоа е палуба на чистење, растење и позитивност. Одлично за оние од нас кои неодамна се соочија со тешки времиња и имаат потреба од малку охрабрување.

Sacred Geometry Oracle Deck од Francene Hart

ПОГЛЕДНИ ЦЕНА

Geometry Oracle картичките се навистина кул, а јас ја сакам оваа од Francene Hart! Таа апелира до енергијата зад геометријата и науката, отворајќи нè до повисоки нивоа на свест. Боите и дизајните се навистина зачудувачки и ќе останат со вас долго откако ќе го користите




Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.