12 најдобри љубовни тарот картички за среќа во љубовно читање

12 најдобри љубовни тарот картички за среќа во љубовно читање
Randy Stewart

Љубовни картички Тарот: прашањата за љубовта доведуваат многу луѓе до таротот за одговори. Дали јас и мојот партнер сме на иста страна? Што можам да очекувам за иднината на мојата врска? Дали ќе најдам нова љубов и каква љубов ќе биде тоа?

Љубовта не е линеарен алгоритам, таа е сложен танц што е исто толку воодушевувачки, толку и збунувачки. Овој танц на длабока поврзаност често наведува многумина да ги постават своите прашања пред олтарот на Тарот. Сепак, постојат неколку карти во тарот-палубата кои речиси секогаш откриваат позитивни транзиции во вашиот љубовен живот.

ДОБИЈТЕ ГИ МОИТЕ ТАРО КАРТИ ЗА ПЕЧАЧИЊА ТУКА

Иако цртањето повеќе од една карта може да додаде детали и нијанси на вашето читање тарот, дванаесетте љубовни тарот картички опишани подолу генерално воведуваат задоволство, радост или ентузијазам за врските.

Картите се организирани според нивното одело на палубата, и секоја картичка е поврзана со мантра за љубов. Рецитирањето на мантрата може да ви помогне да ја разберете картичката и да ја манифестирате нејзината енергија.

Љубопитен сте да видите дали ќе добиете една од 12-те карти во следното читање за љубовта? Нема потреба да чекате затоа што подолу ќе го споделам мојот апсолутен омилен бесплатен извор за да направам забавно и автентично љубовно читање веднаш !

ГОЛЕМИ АРКАНА ЉУБОВНИ ТАРО КАРТИ

The Картичките Major Arcana на Тарот не се мачат со секојдневните настани и луѓето што ги среќавате секојдневно. Тие се појавуваат кога ќе се случи нешто необично, нештотензиите се високи.

Генерално, мечевите се костум за барање вистина. Во некои случаи, ова може да го унапреди партнерството, особено ако другите картички поддржуваат љубовно читање тарот. На пример, кецот на мечовите и двете чаши може да значат дека кажувањето тешка вистина ја подобрува вашата врска.

Иако мечевите понекогаш се неопходни за напредок, тие ретко сугерираат лесно или сигурно време во љубовта.

Размислете за сликите на традиционалните картички Рајдер-Вејт: оптоварувања, врзани очи и крварење изобилува. Ако примите мечеви во љубовно читање тарот, од вас се бара да се повлечете и да размислите за моменталната ситуација. Дали е навистина како што изгледа? Дали навистина е тоа што го сакате?

КОНЕЧНА ЗАБЕЛЕШКА ЗА ИСПРАВНИ КАРТИ ВО ЧИТАЊАТА НА ТАРОТ ЗА ЉУБОВ

Некои дворски картички се дефинитивни позитивни показатели за љубовта, но сите дворски картички што се појавуваат во љубовен тарот читањето може да ги претставува луѓето: пријателите, љубовниците и партнерите.

Костимот и рангот на картичката зборуваат за карактеристиките на љубовниот интерес и како тие влијаат на вашиот љубовен живот.

ДОБИЈТЕ ГО ОВАА ПАЛУБА ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ТУКА

Некои читачи на картички ги поврзуваат елементите на секое одело со хороскопските знаци. На пример, дворската карта на прачки би претставувала личност родена под Огнен знак (Овен, Лав, Стрелец). Чашите се Водни знаци (Рак, Скорпија, Риби), Мечевите се Воздушни знаци (Близнаци, Вага, Водолија) и Пентакли сеЗемјени знаци (Бик, Девица, Јарец).

Интеракцијата на судските картички со другите картички во читањето може да покаже како ќе се однесува некоја личност или како вашите постапки ќе влијаат на нив.

важно, и можност за лекција што ќе го промени животот.

Затоа треба да обрнете дополнително внимание кога во вашето читање љубовен тарот ќе се појави карта Major Arcana.

ЉУБОВНИЦИТЕ: „ЈАС ТЕ ИЗБРАМ ТЕБЕ. „

Се разбира, би сакале да ја видите оваа картичка во читање љубовен тарот!

Една вообичаена заблуда за Љубовниците, сепак, е дека таа сигнализира нов љубовен интерес . Всушност, почесто е појавата на оваа тарот карта да сигнализира дека сегашното пријателство или романса се движи на подлабоко ниво.

Вашите намери и желби се усогласени и така можете да се приближите еден до друг.

Ако ги примите Љубовниците, постои врска во вашиот живот што наскоро би можела да стане поинтимна.

Картичката е знак дека можете да ги разјасните вашите чувства и намери со уверување дека ќе бидат реципрочно.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите енергијата на Љубовниците:

 • Што и како сакам да ги соопштам моите чувства на мојот љубовник?
 • Што треба да добијам за да се чувствувам видено и разбрано во врската?
 • Како можам да му помогнам на мојот љубовник да се чувствува виден и разбран?

ЦАРИЦАТА: „ЈАС СУМ ПОДГОТВЕНА ЗА ЉУБОВ.“

Царицата е одлична картичка за љубовта бидејќи тоа значи дека сте ја завршиле работата за да се отворите за взаемно корисно врска.

Понекогаш оваа картичка се појавува за слободни луѓе кои научиле да се грижат засамите - тие напредуваат во светот, а другите ги привлекува тој сјај.

Партнерската личност може да ја повлече картата кога нивната грижа за себе генерира похранлива енергија во врската.

0>Ако ја примите царицата, дозволете вишата љубов да го најде патот до вас. Каква и да е вашата моментална ситуација во врската, ова е знак дека нежната, негувачка транзиција ќе донесе подлабоко разбирање на потенцијалот на грижлива интимност.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да го искористите максимумот од енергијата на царицата:

 • Кои граници би можеле да постојат во мојата врска за да се осигурам дека се грижам за себе?
 • Како да го негувам мојот партнер без да се изгубам себеси во таа улога?

ЈЕРОФАНТ: „АЈДЕ ДА ГО ОФИЦИЈАЛИРАМЕ“.

Можеби ќе дојде до изненадување што го вклучив Хиерофантот како љубовна тарот карта. Навистина, има некои негативни асоцијации со оваа карта.

Секако, јерофантот како фигура слична на папата која издава декрети од неговиот престол може да биде досаден, мрзлив и конвенционален. Но, оваа бројка ја претставува и долгата историја на ритуали кои можат да им дадат значење на односите.

Ако го примите јерофантот, може да се случи церемонија или ритуал што ќе ја дефинира вашата врска на значаен начин. Во најтрадиционална смисла, тоа значи брак.

Но, да се соочиме со тоа: постојат секакви лични ритуали, особено за помладите луѓе. Јерофантотсигнализира секој значаен чекор, кој може да биде едноставен како да го запознаете вашиот партнер со блиски пријатели.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да го искористите максимумот од енергијата на Хиерофант:

 • Што значи посветеноста ми значи?
 • Како ќе ја дефинирам мојата улога во оваа врска?
 • Како мојата врска придонесува за моето чувство на припадност?

СОНЦЕТО: “ ИМА НЕШТО ДА СЕ ПРОСЛАВИ!“

Во Големата Аркана, Сонцето ги следи Ѕвездата и Месечината, две карти кои носат надеж покрај тешките лекции.

Сепак, кога ќе заврши ноќта, светлиот ден е непобитен. Сонцето секогаш носи позитивна енергија. Тоа е најмоќната карта што ја потврдува таротската палуба.

Ако го примите Сонцето во љубовно читање тарот, на хоризонтот е славен настан. Ова може да биде сè што ја зголемува радоста во вашиот љубовен живот.

Ако вие и вашиот партнер се обидувате да зародите, ова може да значи потврда за бременост. Дали барате куќа? Ќе го затворите договорот. Ако вие и вашиот љубовен интерес сте биле одвоени, оваа картичка е знак дека пречките како растојанието наскоро ќе исчезнат.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да го искористите најдоброто од сончевата енергија:

 • Што можам да направам за да бидам целосно присутен за да уживам во оваа радост со мојот љубовник?
 • Како да ја споделиме нашата радост со другите?

ЉУБОВНИ КАРТИЧКИ ТАРОТ

Шолјите претставуваат интензивни и длабоки емоции, па затоаима смисла дека многу карти од овој костум би ветувале добро за љубовта.

ДВЕ ЧЕШКИ: „ГО САКАМ НАЧИНОТ НА КОМУНИЦИРАЊЕТО.“

Конкретно, The Two of Cups е мини Картичка за љубовници. Ако Љубовниците укажат на ново ниво за вашата врска, Двете чаши е мал момент на триумф во комуникацијата.

Ако ја добиете оваа мала аркана картичка, вие и некој љубовен интерес или партнер може да имате разговор или дури и расправија за време на која учите нешто ново еден за друг.

Како резултат на вашата ранливост и отвореност, вашата љубов ќе се чувствува ново зајакната.

Некои прашања што можете да си ги поставите да го искористам максимумот од оваа енергија:

 • Кои зборови ме прават да се чувствувам најмногу слушнато и потврдено?
 • Што му треба на мојот партнер за да се чувствува разбран?
 • Како може преговараме до место кое нè потврдува и двајцата?

ДЕСЕТ ШАШИ: „ЈАС ЗАСЛУЖУВАМ ДА НАЈДАМ РАДОСТ ВО ЉУБОВТА.“

Десетте чаши е толку убедливо среќна што може да поттикне сомнеж. Затоа мантрата ве поттикнува да ја прифатите оваа љубов, дури и кога тешко можете да поверувате во вашата среќа.

Ако ги добиете Десетте чаши, влегувате во ера на љубовна среќа. Имате или наскоро ќе имате се што ви треба за да се чувствувате комплетно во вашата врска и себеси.

Често оваа картичка доаѓа со импликации за семејството: вашата врска може успешно да ги поддржува и инспирира другите (како децата).

Некоипрашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Што ја прави врската да функционира и како тоа може да се храни?
 • Како ве поддржува вашето чувство за семејство и оние околу тебе?

ВИТЕЗ НА ЧЕШКИТЕ: „ОВАА ЉУБОВ МЕ ВОЗБИДУВА И МЕ инспирира.“

Подгответе се да ве збришат. Ништо не може да се подготви за прекрасната, а понекогаш и огромна љубовна енергија на Витезот на чашите. Кога ќе дојде, пуштете се и уживајте.

Ако го добиете Витезот на чашите, можеби ќе има некој што ќе влезе во вашиот живот за да ја смени вашата дефиниција за љубов.

Имате немавте ваква љубов порано, и можете да растете експоненцијално ако ја дозволите. Вашето чувство за задоволство исто така ќе се прошири.

Бидејќи оваа картичка е малку како нуркање со глава во бран, бидете сигурни дека имате што ви е потребно за да поминете низ возбудливото возење недопрено.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Како сум различен на начините што ми служат поради оваа врска?
 • Што најмногу сакам кај оваа личност и зошто?
 • Како можам да го задржам своето чувство за себе надвор од врската во ова возбудливо време?

ЉУБОВААТ КАРТИ СО ТАРОТО ПРАЧКИ

Поврзани со елементот оган, стапчињата не се пасивни картички. Напротив, овој костум во таротот претставува нова енергија, решителност и сила.

Напочетокот на оделото на Вандс, Ацето е повикување на нова енергија. Тоа е секси, сладострасна карта и можете да бидете сигурни дека ќе ја почувствувате таа сензуална енергија во вашиот љубовен живот.

Ако го добиете „Кецот на стапчињата“ во љубовно читање тарот, нова личност или настан може да повторно ве поврзете со вашето сексуално битие.

Исто така види: Соништа за броеви: што значат тие?

Тоа е покана да бидете разиграни и експериментални со вашата сексуалност и можете да го направите тоа на кој било начин што е автентичен за вас.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Кога се чувствувам најсекси или најубаво?
 • Што е нешто што го имам отсекогаш сакав да се обидам со партнер, но никогаш не ме прашав?
 • Како можам да осигурам дека сексуалните искуства што ги имам се безбедни и консензуални?

ЧЕТИРИ ОД ПРАШКИ: „ЈАС СУМ ВЛУБЕН И САКАМ СИТЕ ДА ГО ЗНААТ!“

Како и Сонцето, оваа честитка често вклучува прослава. Во случајот со Четирите стапчиња, причината за славење е романтичната заедница.

Ако ја добиете Четирината на стапчињата, вие сте на работ на свршувачка или подлабока романтична посветеност. Испратете ја објавата или променете го статусот на вашата врска на интернет.

Ако сте слободни и не мора да барате долгогодишен партнер, оваа картичка може да значи дека преземате чекори за да уживате во тој живот. Само напред и преземете ја апликацијата за запознавање!

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Кои лични ритуали ќе ги користите заја направи романсата значајна за тебе?
 • Како ќе ги објавите вашите заложби за поширокиот свет?

ШЕСТ ОД ПРАЧКИ: „ЗАЕДНО МОЖЕМЕ ДА ИСПРАВИМЕ СЕ.”

Шестот на стапчиња е триумфален марш далеку од конфликтот на Петте стапчиња. За љубовта, ова е најава за заеднички успех во кој и двајцата партнери можат да уживаат.

Ако ја добиете Шест од стапчиња, искористете го она што сте го научиле во време на конфликт за да изградите поцврсти темели со некого.

Бидејќи стапчињата се типични за помлади врски, ова може да биде рана расправија што ќе ви разјасни во што верувате и сакате и двајцата.

Исто така види: Ангелски број 939 што значи редок повик за исцелителна моќ

Ако сте во посветена врска, може да се чувствувате како да можете да постигнете нешто заедно.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Што ни помогна најмногу во тешки времиња за да можеме да уживаме во овој момент сега?
 • Како можеме да бидеме сигурни дека овие лекции ќе продолжат да нè поддржуваат во идните конфликти?

САКАМЕ ТАРОТ ПЕНТАКЛИ КАРТИ

Пентакулите се занимаваат со материјалното царство. Кога се појавуваат во врска и сакаат читања на тарот, честопати укажуваат на работите што носат сигурност во вашите партнерства за да напредуваат.

ДЕСЕТ ПЕНТАКЛИ: „ЈАС СУМ БЕЗБЕДЕН СО ТЕБЕ“

Доколку ги примите десетте петакли, влегувате или одржувате врска со зрел и доверлив партнер кој прави да се чувствуватебезбедно.

Можете да сметате на оваа личност да застане покрај вас. Ова е одлично време да предложите нешто ново или да ги пренесете вашите потреби во врската, бидејќи можете да се потпрете на тоа дека вашиот партнер ќе ве прими со великодушност.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Кои други аспекти од мојот живот го поддржуваат мојот љубовен живот?
 • Како можам да ја искористам енергијата што ја добивам од мојата сигурност за да бидам дарежлив кон другите?
Бидејќи картичката ве уверува дека сте развиле силно чувство за себе, вие сте отворени за поддршка на љубовта.

Ако ја примите Кралицата на петакулите во љубовно читање тарот, некој во вашиот живот поддржува вашиот личен раст. Што и да посакате во врската, можете да го побарате сега.

Можеби сте подготвени за мајчинство или би сакале да направите транзиција во кариерата откако ќе имате бебе. Вашата љубов може да ги поддржи вашите потреби сега.

Некои прашања што можете да си ги поставите за да ја искористите оваа енергија максимално:

 • Што сакате од безбедна врска?
 • На кој начин можете да ги поддржите оние кои ве поддржуваат?

БЕЛЕШКА ЗА ОТСУСТВО НА МЕЧЕВИ ВО ЉУБОВНИОТ ТАРОТ

Кои се асоцијациите што ги имате со зборот „меч“ ? Мечевите се оружје и тие обично укажуваат на времето кога
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.