11 неверојатно уникатни таписерии од Тарот за секој дом

11 неверојатно уникатни таписерии од Тарот за секој дом
Randy Stewart

Содржина

Една од причините зошто толку многу го сакам читањето на Тарот е сите неверојатни уметнички дела на Тарот што се таму. Од традиционалната палуба на Рајдер-Вејт до поапстрактна уметност, има толку многу прекрасни таро палуби во светот.

Бидејќи Таротот е форма на уметност, закачувањето Таротски таписерии на вашиот ѕид е одличен начин да се прикажат прекрасни уметнички дела, како и да се внесе духовна енергија во вашиот дом.

Имањето таписерии од Тарот во вашиот дом ви овозможува да ги запомните упатствата на одредени карти и што значи Тарот за вас. Во оваа статија, сакам да ви покажам некои од моите омилени таписерии од Тарот кои можете да ги купите денес за да ја закачите во вашиот дом!

Нашата омилена таписерија Тарот за на вашиот ѕид

Ајде да погледнеме неколку прекрасни таписерии Тарот кои се достапни токму сега за купување. Која е вашата омилена?

Tarot Tapestry The Moon

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Месечината е прилично интересна картичка. Некои читатели на Тарот го гледаат како негативна карта бидејќи наметнува прашања за нашиот живот и илузиите во кои можеби се наоѓаме. Сепак, мислам дека е важно да ги преиспитуваме работите околу нас, а картичката Moon Tarot не потсетува да го правиме тоа.

Оваа прекрасна таписерија Moon Tarot е прекрасен додаток во вашиот дом бидејќи не потсетува на магијата на Месечината. Ми се допаѓаат дизајните на традиционалните картички на Тарот и како тоа го вклучува циклусот на месечината и хороскопските симболи на сликата.

Тоа е висококвалитетен производи доаѓа со закачалки кои ви дозволуваат да ја ставите таписеријата на вашиот ѕид.

Тарот таписерија The Sun

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Ова е уште една издржлива и добро изработена таписерија која го прикажува Сонцето Тарот карта. Оваа картичка е омилена на многумина и нè потсетува да гледаме на светлата страна на животот.

Сонцето ги разубавува нашите животи и ни овозможува да го задржиме нашето детско чудо. Оваа таписерија Тарот е одличен начин да го разубавите вашиот дом и да се потсетите да одржувате позитивно, што и да се случува во светот!

Таписеријата доаѓа во четири различни големини за да можете да го најдете совршениот за вашиот дом . Лесен е, овозможувајќи ви да го закачите на ѕидот или лесно да го складирате. Ги сакам мирните бои на оваа таписерија на Тарот и позитивните вибрации што ги носи.

Таписерии од три парчиња мачка

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Апсолутно го сакам овој комплет таписерии од Тарот! Добивате три таписерии со ова купување и можете да изберете од петакли, стапчиња, мечеви или чаши. Сите дизајни вклучуваат мачки што мислам дека е навистина слатко!

Мојот омилен е комплетот со петочини што ги прикажува Ацето на петакулите, Двете петакли и Трите петакли. Тие прикажуваат супер симпатична црна мачка со многу самозадоволна насмевка на лицето!

Ако сте љубител на тарот, овие таписерии се дефинитивно за вас!

Таротски таписерија The Star Traditional

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Овој традиционален приказод картичката Star Tarot е навистина убава и би изгледала одлично во секој дом. Ги сакам неговите мирни, пастелни бои и спокојниот изглед на лицето на жената. Картата Star Tarot бара од нас да се надеваме и исцелиме и да ја следиме блескавата ѕвезда кон нашата судбина.

Тоа е лесен производ кој лесно се закачува на вашиот ѕид.

Таротски таписерија Месечевата готска мачка

ПОГЛЕДНА ЦЕНА

Навистина ми се допаѓа ова готичко гледиште за картичката Moon Tarot. Ако сакате потемна таписерија од Тарот за вашиот дом, ова е одличен додаток. Изработен е од мек, цврст материјал кој е долготраен и издржлив.

Месечината бара од нас да ги признаеме потемните работи во животот, така што оваа таписерија на Тарот е одличен начин да не потсети на ова. Го сакам изразот на мачката и како тој ја отсликува нашата животинска страна. Доаѓа во две различни големини и двете се прилично големи!

Исто така види: Тарот и нумерологија 101: Подобрување на вашиот тарот со броеви

Tarot Tapestry The Hanged Man

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЦЕНАТА

Картата за обесен човек Тарот бара од нас да паузираме и да размислиме за ситуацијата што е при рака. Со медитација и размислување, можеме да стекнеме нови перспективи за животот, што ни овозможува да растеме емотивно и духовно.

Апсолутно ми се допаѓа овој уникатен приказ на обесениот! Обесениот човек сега е астронаут, суспендиран во вселената. Тој е оддалечен од остатокот од светот и му е дозволено да размислува за својата ситуација. Неговите светли бои навистина го одземаат здивот и го сакам цртаниотдизајн на таписеријата.

Tarot Tapestry The Lovers

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Картата Lovers Tarot претставува љубов и партнерства, но исто така сугерира дека треба да се направат избори во животот. Тоа е убава картичка која ви кажува дека мора мудро да размислувате за одлуките и да ја слушате вашата внатрешна мудрост кога ги правите овие избори.

Ми се допаѓа оваа таписерија на Тарот и како таа ги прикажува Љубовниците. Прекрасниот грб и белиот амбиент нè потсетуваат на тоа колку сме блиску до природата и колку љубовта ни е важна како луѓе. Навистина ми се допаѓа како таписеријата ја вклучува Змијата од рајската градина, потсетувајќи нè како искушението може да влијае на нашите избори.

Тоа е прилично голема таписерија, затоа погрижете се да измерите каде сакате да ја ставите пред да ја купите!

Tarot Tapestry Death

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Ова е поедноставен и помрачен приказ на картичката Death Tarot, но навистина ми се допаѓа! Картичката на смртта не потсетува како транзициите и промените се дел од нашите животи и како животот е циклус. Ние сме толку многу луѓе во нашите животи, а со смртта доаѓа и раѓањето.

Оваа прекрасна таписерија на Тарот не потсетува дека смртта е секогаш тука и секогаш ќе биде дел од животот. Месечевиот циклус прикажан околу ликот на смртта нè потсетува на постојано променливата природа на светот и како сè е циклус.

Тоа е лесен и силен производ кој може да се користи како ѕидно закачување, фрлање или какопрекривка. Тоа е едноставен и минималистички дизајн што навистина го сакам!

Таписериите на Сонцето, Светот и Волшебникот тарот

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Овој комплет од три мали таписери тарот се супер забавни! Ги обожавам нивните пастелни бои и уникатни дизајни, навистина ме потсетуваат на староскул, винтиџ гатачки постери. Тие прикажуваат три прекрасни главни аркана картички, Сонцето, Светот и Магионичарот. Сите овие служат како потсетник на чудата на светот и магијата на нашите души.

Сите се направени од 100% памук, што значи дека се силни, цврсти и може да се перат. Мислам дека ова се навистина уникатни таписерии на Тарот што изгледаат одлично!

Таро таписерија Пустиник

ПОГЛЕДНЕТЕ ЦЕНА

Апсолутно ми се допаѓа овој неверојатен приказ на картичката Пустиник Тарот. Картичката Ермит бара од нас да погледнеме навнатре и да ја слушаме нашата внатрешна мудрост. Тоа е карта на духовно просветлување и самооткривање. Тоа бара од нас да се повлечеме во нашите сопствени умови и да научиме за нашата душа и нејзината поврзаност со универзумот.

Пустиникот е многу посебна Тарот карта и затоа секогаш сакам да ги гледам различните прикази на неа. Навистина ми се допаѓа оваа илустрација на Пустиникот и како фенерот е златен. Природата во која седи Пустиникот навистина ја покажува осаменоста на ликот и како патувањата во дивината можат да ги нахранат нашите души.

Таро таписерија Ѕвездата

ПОГЛЕДНА ЦЕНА

Ова енавистина интересен приказ на картичката Star Tarot. Го обожавам винтиџот, домашен стил на таписеријата и како ликот ја држи ѕвездата во рацете. Тоа не потсетува на тоа како ја имаме моќта на надежта и креативноста во нас. Обожавам да ги гледам сите различни соѕвездија зад жената и колку ѕвезди има во универзумот!

Ова е висококвалитетна, голема таписерија од Тарот што би направила одлично обесување на ѕидот. Направен е од мешавина од полиестер, така што е силен производ.

Често поставувани прашања за Тарот таписеријата

Апсолутно ги сакам овие прекрасни таписерии од Тарот. Има толку многу уникатни дизајни за избор! Ајде да погледнеме неколку ЧПП за таписериите на Тарот.

Дали е во ред да се добие таписерија тарот?

Сосема е во ред да се добие таписерија Тарот! Некои луѓе може да се грижат дека обесувањето таписерија на Тарот може да биде непочитување или да донесе лоша среќа во вашиот дом. Сепак, тоа не е така! Таписеријата Тарот е одличен начин за поврзување со картичките и промовирање на духовна средина во вашиот дом.

Што значат таписериите на Тарот?

Секоја таписерија од Тарот е уникатна и од што тие значат ќе зависи на она што е прикажано. Сите картички носат своја енергија и значење, затоа истражувајте ги различните картички пред да ја купите вашата таписерија Тарот!

Каде можам да купам таписерии од Тарот?

Има толку многу прекрасни таписерии од Тарот кои се достапни закупи од Амазон. Можеби ќе сакате да погледнете и во други онлајн продавници или продавници за духовници кои се во ваша близина. На многу места ќе има таписерии од Тарот!

Дали се скапи таписериите на Тарот?

Не навистина! На продажба има таписерии од Тарот за само седум долари. Некои се поскапи, но таписеријата Тарот сигурно ќе биде совршена за вас и вашиот буџет.

Што значи таписеријата со ѕвезди? што го имате во себе. Времињата може да бидат тешки, но работите ќе се подобрат. Ѕвездата ве води напред и кон вашата судбина.

Која таписерија Тарот Ви е омилена?

Има толку многу убави таписерии Тарот достапни за купување од Амазон во моментов, а ова се некои од моите омилени!

Има толку голема разновидност на дизајни, при што некои таписерии од Тарот имаат смели бои, а некои со поедноставни црно-бели уметнички дела. Сакам да гледам како различни таписерии ги прикажуваат различните картички на Тарот и нивните значења и слики.

Би сакал да дознаам која таписерија од Тарот ви е омилена, па известете ме! Се надевам дека ќе го најдете совршениот што ќе внесе духовност и позитивна енергија во вашиот дом.

Исто така види: Сила Тарот картичка Значење: љубов, пари, здравје & засилувач; ПовеќеRandy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.