11 неверојатни тарот картички за печатење кои треба да се користат веднаш

11 неверојатни тарот картички за печатење кои треба да се користат веднаш
Randy Stewart

Верувам дека тарот картите треба да бидат за секого. Тие се неверојатни духовни алатки кои ни обезбедуваат неверојатен увид во нашето минато, сегашност и иднина. Кога работам со моите тарот карти, размислувам и медитирам за мојот живот и тоа ми дава водство.

Исто така види: Ангел број 933 - Храброст во акција

Бидејќи верувам дека тарот картите треба да им бидат достапни и на оние со низок буџет, ги најдов најдобрите тарот-палуби за печатење што можете да ги купите за неколку долари!

Тарот картичките за печатење функционираат исто како и обичните тарот картички и тие се подготвени за употреба веднаш, само купете ги и испечатете ги!

Прочитајте за да ги откриете најдобрите тарот картички за печатење, како да ги користите и како да одредите кои се најдобриот сет за вас!

10-те најдобри тарот картички за печатење

Има толку многу различни тарот картички за печатење, така што може да биде малку поразително кога сте прво влегување во читање тарот карти! Но, не грижете се, бидејќи ги избрав најдобрите достапни за печатење и употреба денес.

1. Spark of Joy Tarot Deck

Навистина сум горд на мојот сопствен шпил за тарот карти за печатење! Доаѓаат како PDF за печатење и може веднаш да се преземат откако ќе се купат.

Тие се навистина шарени со неверојатни шари и цртежи и сакам да ги гледам сите креативни работи што луѓето ги прават со пакетот.

Од налепници до духовни списанија и уметнички дела, има толку многу начини за изразувањесе препорачува за палуба што сте ја одбрале. Картите може да се намалат или намалат, но се препорачува да се придржувате до големината на картичките за да не влијае на квалитетот.

Најдобро е да ги испечатите тарот картичките на висококвалитетни картони. Ова значи дека тарот-картичките ќе бидат долготрајни и ќе можат да се користат повторно и повторно.

Проверете дали вашиот печатач може да се справи со картоните што сте ги ставиле во него, бидејќи некои може да се оштетат.

0>Кога ја печатите датотеката, сменете го типот на хартија во картон во менито со опции на двигателот на вашиот печатач и тоа обезбедува печатење со највисок квалитет. До ова нормално може да се пристапи со избирање датотека > печати > својства, но можеби ќе треба да кликнете за да го најдете!

Погрижете се да не сте избрале двострано!

Откако ќе ги испечатите картичките, можеби ќе сакате да ги ламинирате како што ќе заштити ги картичките. Сепак, ова зависи од вас.

Не заборавајте да ја зачувате датотеката со вашите тарот картички за печатење на вашиот компјутер во случај да сакате повторно да ги испечатите!

Која палуба е вашата омилена?

Ако сте нови во читањето тарот карти и се двоумат дали да издвојат 30 долари за голема палуба, тарот картичките за печатење се одличен начин да го испробате читањето тарот карти со буџет!

Најдете ја вашата омилена палуба од тарот карти и дозволете ми знај по што тргна!

Погледнете го мојот врвен водич за почетници за читање тарот карти за да се разберетезапознаени со практиката, и ве уверувам дека нема да зажалите! Читањето картички на Тарот навистина го трансформираше мојот живот, и знам дека истото ќе го направи и за вас.

Ако барате да купите обичен комплет тарот карти, имаме водич и за тоа, па повелете и пронајдете го шпилот што е соодветен за вас!

сами со овие тарот картички за печатење.

Бидејќи можете да ги печатите одново и одново, можностите се бесконечни! Ослободете ја вашата креативност и духовност со Плубот за печатење на тарот Spark of Joy !

2. Archetypes Dark Tarot

Преземете овде

Навистина ми се допаѓа како овие тарот картички за печатење се бесплатни за секое лице да ги преземе и користи. Тие ја вклучуваат целосната палуба од 78 карти и доаѓаат во мини верзија ако сакате палуба со големини на патување!

Сликите на картичките се класични, но тие се црно-бели, така што навистина зависи од вашиот стил и што би можеле да преферирате. Има некои убави слики на некои од картичките, затоа скролувајте и уживајте во чудата на тарот картите!

3. Рајдер Вејт мини тарот шпил за печатење

Купувајте овде на Etsy

Овој мини тарот картички за печатење на Rider Waite е одличен и за почетници и за напредни читачи на тарот картички.

Го вклучува целосниот сет, но тие се помали од повеќето тарот картички, затоа имајте го на ум ова пред да ги купите.

Сепак, мислам дека се супер слатки! Совршени се за пишување дневник или ако сакате да ги чувате вашите тарот картички на себе во секое време. Имам многу пријатели кои сакаат да ги чуваат своите картички во торбата и дефинитивно ќе им го предложам овој пакет за отпечатување!

4. Картички Thoth Tarot за печатење

Купувајте овде на Etsy

Сакамбоите и дизајните на овие картички, тие навистина го одземаат здивот. Секоја од 78-те карти е прекрасно дизајнирана од Лејди Фрида Харис која работеше со познатиот окултист Алистер Кроули.

Ако барате шпил за тарот Тот карти со раб што може да се печати, оваа е за вас! Го сакам овој шпил карти со тарот и неговите сложени и сложени дизајни.

Таа ги вклучува сите 78 карти и тие се прилично големи. Зачудувачки, смел и уникатен! Со инстант преземањето, можете да ги испечатите веднаш за да ги имате и да работите со нив.

5. Картички за печатење Tarot de Marseille

Купувајте овде на Etsy

Овие тарот картички се навистина убави и ми се допаѓа дизајнот на границата. Се одликува со палубата на тарот од Марсеј од 18 век, која има многу неверојатна историја и е големо влијание на модерните палуби со тарот карти.

Сликите се навистина класични и вкусни, со топла шема на бои. Навистина ми се допаѓаат средновековните вибрации и секоја картичка е супер кул со многу интересни работи за гледање!

Можете да ги испечатите на по еден лист или на лист од четири, во зависност од тоа што ви одговара .

6. Картички за боење тарот

Купувајте овде на Etsy

Ова е навистина уникатен начин да ги научите тарот картите и да се поврзете со нив. Го печатите комплетот и потоа го обоите како сакате! Тоа е одличен начин да бидете креативни и да научите во исто време.

Сликите на картичкатасе традиционални и експресивни. Боењето во картичките е одличен начин да ја научите вашата врска со секоја специфична картичка. Поминете време размислувајќи за боите што ја изразуваат енергијата на секоја картичка и забавувајте се развивајќи ја вашата духовна страна!

7. Рачно цртани Тарот картички за печатење

Купувајте овде на Etsy

Овие тарот картички имаат прекрасен модерен пресврт во нив, при што секоја картичка има уникатен дизајн и интересни карактери. Сите слики се навистина добро направени и исклучително забавно да се работи со нив!

Сите 78 картички се вклучени и до нив може да се пристапи преку две зип папки кои може веднаш да се преземат откако ќе се купат.

8. Тарот на внатрешниот свет

Преземете овде

Има толку многу различни тарот картички за печатење достапни за купување или преземање бесплатно. Има некои кои се прилично класични, со винтиџ и традиционални дизајни. Некои, сепак, се навистина уникатни и се неверојатни креации!

Комплетот тарот карти во внатрешниот свет е веројатно еден од најчудните комплети тарот картички за печатење што сум ги сретнал и требаше да го вклучам!

Бесплатно преземање, овој сет е создаден во деведесеттите и комбинира фотографии, цртежи и цртани филмови. Крајниот производ е прекрасно чуден и креативен, а сите 78 картички се многу кул! Единствената лоша страна на оваа палуба е тоа што картите се малку пиксилирани.

9. Пакет тарот Little Dead Girl

Преземи овде

Уште едно надвор-таму поставено, пакетот тарот на малото мртво девојче е уникатен дизајн кој има цел товар на оригиналност. Со слики на познати личности испреплетени меѓу картичките, колажи од животни и прекрасни пејзажи, ова е комплет со кој е задоволство да се работи.

Креаторот на картичките потроши две години работејќи на нив и можеш да кажеш! Секоја картичка е прекрасна со огромен опсег на слики и бои. Ми се допаѓа и како значењето на картичката е напишано на нив, што ги прави одлични за почетници.

Можете да го преземете и испечатите овој комплет бесплатно.

10. Винтиџ тарот картички за печатење

Купувајте овде на Etsy

Овој сет ги вклучува само главните аркана картички, но тие се толку убави што морав да ги вклучам! Овие тарот картички се класичен, винтиџ дизајн со безвременски слики.

Уметничкото дело е убаво и преземањето е со навистина висока резолуција, па ако сакате да ги направите поголеми, можете.

Овие картички би изгледале прекрасно на ѕидовите или во дневниците, затоа продолжи и експериментирајте!

11. Споделете ја магијата

Преземете овде

Оваа симпатична, мини тарот палуба е бесплатна за преземање и печатење, сè што треба да направите е да се регистрирате за билтенот! Ги сакам смелите, светли бои и модерниот пресврт на картите.

Ги содржи сите главни аркана картички и е одлична почетна точка за секој што сака да влезе во Тарот.

Што да земете во предвид при изборот на тарот за печатењеКарти

Има толку многу неверојатни тарот картички за печатење од кои можете да изберете, дали ја најдовте вашата омилена? Обожавам како секоја палуба има своја личност и индивидуалност, има по нешто за секого кога станува збор за палуби со тарот карти!

Но, што ќе треба да земете во предвид при изборот на вашите тарот карти за печатење? Како ќе знаете која палуба е соодветна за вас?

Слушајте го своето срце

Понекогаш ќе видите комплет тарот карти со кој некако едноставно се поврзувате. Сликите и боите ќе резонираат со вас, создавајќи длабока врска помеѓу вас и картичките.

Тарот картите се уметнички дела. Тие се создадени со душа и дух и затоа треба да се третираат со почит и љубов. Имаме и свои лични преференци со каква естетика претпочитаме.

Можеби сакате чудни и модерни дизајни и затоа би можеле да ги користите картичките Тарот од Внатрешниот свет, или можеби претпочитате потрадиционален дизајн и потоа треба да се одлучите за картичките за печатење Tarot de Marseille. Многу одбирање на вашиот палуба навистина зависи од вашиот личен вкус!

Кога барате какви тарот картички да купите или преземете, верувајте им на вашите цревни инстинкти и слушајте го вашето срце!

Размислете Што ви треба од картичките

Кога ги избирате вашите тарот картички за печатење, размислете за тоа што ви треба од пакетот.

Ако сте почетник во тарот картите, ќе ви треба палуба што јасно наведува штокартичката е. Може да размислите и за преземање пакет што го вклучува значењето на картичките во дизајнот, како што е пакетот Little Dead Girl. Бидејќи учите, картичките за боење може да бидат одличен начин за поврзување со различните значења зад секоја картичка.

Ако ги користите вашите тарот картички за пишување дневник, размислете што би изгледало добро во вашиот духовен дневник. Откријте кои картички ќе ја овозможат вашата креативност да тече!

Тарот картите се неверојатно лични и се неверојатни алатки за да се поврземе со нашата внатрешна мудрост и личност. Тие ни дозволуваат да ја разбереме нашата сегашност многу повеќе и ни овозможуваат да научиме за иднината. Размислете каков сет ќе ја донесе оваа неверојатна врска.

Најдете ја вистинската големина

Пред да купите и преземете комплет тарот картички за печатење, проверете дали се со вистинска големина за вас! Ако имате помали раце, како мене, можеби ќе претпочитате мини тарот картички за да ја олесните работата со нив. Ако навистина сакате да ги гледате деталите на картичките, одете на поголема големина.

Размислете и каде ќе ги чувате вашите тарот картички. Ако сакате да ги носите со себе, можеби помала палуба може да биде подобра за ваша употреба.

Погледнете како дизајнот ја прикажува вашата омилена картичка

Одличен начин да знаете дали комплетот тарот карти е вистинскиот за вас е да погледнете како тој ја прикажува вашата омилена картичка. Многу луѓе кои практикуваат читање тарот картиќе има длабока врска со одредена картичка и ќе ја разбере темелно. За мене тоа е картата на Силата.

Со секоја нова тарот картичка што ќе ја купам, секогаш ќе ја гледам картичката на Сила пред да ја купам. Ако палубата ја прикажува Силата на начинот на кој се поврзувам и ја разбирам картичката, ќе го купам комплетот.

Во ред е ако сеуште немате омилена картичка! Понекогаш луѓето не се чувствуваат привлечени кон одредена картичка, и тоа е во ред. Секој е различен и читањето тарот-карти е супер лично, така што нема правилно или погрешно!

Проверете го типот на датотеката

Можеби сте целосно познавање на компјутерот и знаете како да ги користите сите типови датотеки, и да ги преземете сите вистински програми. Меѓутоа, ако компјутерите не се ваша работа, можеби ќе сакате да се уверите дека ја имате вистинската програма на вашиот компјутер за да ја отпакувате или прегледате или испечатите.

Многу од достапните тарот картички за печатење се во едноставно преземање pdf. Повеќето компјутери имаат инсталиран софтвер кој може да отвора и печати pdf датотеки, па само кликнете на преземањето и тој ќе се отвори.

Исто така види: Ѓаволот Тарот картичка Значење: љубов, здравје, пари и засилувач; Повеќе

Понекогаш можеби ќе треба да ја отпакувате датотеката од палубата со тарот карти, но тоа само значи дека ќе кликнете со десното копче на датотеката и ќе кликнете на отпакување. Потоа, сите слики ќе бидат достапни.

Проверете го квалитетот

Проверете дали тарот-картичките за печатење што ги преземате се со висок квалитет. Сите што ги наведов се со добар квалитет, но секогаш проверувајте гирецензии пред да купите!

Работна тетратка за печатење за подобрување на вашето искуство

Моето лично вежбање тарот доби најголем поттик кога не бев премногу груб кон себе и само се забавував со картичките. И тоа е она што ми даде инспирација да создадам тарот списание за печатење и работна книга со 53 страници чиста таротска радост.

Го поделив овој тарот списание за печатење на пет дела:

  • Твојот тарот и ти
  • Основното ширење на тарот
  • Циклусите
  • Сакај тарот
  • Читајќи го таротот за себе

Секој дел во оваа работна книга содржи забавни и лесни намази со многу простор каде што можете или да нацртате, залепите или да ги запишете картите што сте ги извадиле.

​Покрај намазот , ќе најдете неколку забавни вежби кои можат да ви помогнат да се поврзете со вашата палуба… работи како брзо запознавање со вашите картички, распоред за создавање ваши читли (ова многу ми помогна кога ги научив значењата) и неколку совети и трикови за тарот почетници.

Се надевам, го поттикнав вашиот интерес! Ако го сторив тоа, ќе бев засекогаш благодарен кога ќе го купите овој весник Tarot на мојата мала продавница Etsy токму овде .

Можам да ви гарантирам дека ова не само што ќе ги зголеми вашите нивоа на самодоверба и вештини, но што е најважно, тоа го прави многу позабавно!

Како да ги испечатите вашите тарот картички за печатење

Пред да ги испечатите вашите тарот картички, погледнете која е големината
Randy Stewart
Randy Stewart
Џереми Круз е страстен писател, духовен експерт и посветен застапник за грижа за себе. Со вродена љубопитност за мистичниот свет, Џереми го поминал поголемиот дел од својот живот истражувајќи длабоко во сферата на тарот, духовноста, броевите на ангелите и уметноста на грижа за себе. Инспириран од сопственото трансформативно патување, тој се труди да ги сподели своите знаења и искуства преку неговиот волшебен блог.Како љубител на тарот, Џереми верува дека картите содржат огромна мудрост и водство. Преку неговите проникливи толкувања и длабоки согледувања, тој има за цел да ја демистифицира оваа древна практика, охрабрувајќи ги своите читатели да се движат во нивните животи со јасност и цел. Неговиот интуитивен пристап кон таротот одекнува кај трагачите од сите сфери на животот, обезбедувајќи вредни перспективи и осветлувачки патишта до самооткривање.Воден од неговата неисцрпна фасцинација со духовноста, Џереми континуирано истражува различни духовни практики и филозофии. Тој вешто ги спојува светите учења, симболиката и личните анегдоти за да фрли светлина врз длабоките концепти, помагајќи им на другите да тргнат на сопствените духовни патувања. Со својот нежен, но сепак автентичен стил, Џереми нежно ги поттикнува читателите да се поврзат со своето внатрешно јас и да ги прифатат божествените енергии што ги опкружуваат.Освен неговиот голем интерес за тарот и духовноста, Џереми цврсто верува во моќта на ангелотброеви. Црпејќи инспирација од овие божествени пораки, тој се обидува да ги открие нивните скриени значења и да ги поттикне поединците да ги толкуваат овие ангелски знаци за нивниот личен раст. Со декодирање на симболиката зад бројките, Џереми негува подлабока врска меѓу неговите читатели и нивните духовни водичи, нудејќи инспиративно и трансформативно искуство.Воден од неговата непоколеблива посветеност на грижата за себе, Џереми ја нагласува важноста на негувањето на сопствената благосостојба. Преку неговото посветено истражување на ритуалите за грижа за себе, практиките на внимателност и холистичките пристапи кон здравјето, тој споделува непроценливи сознанија за водење балансиран и исполнет живот. Сочувството на Џереми ги охрабрува читателите да дадат приоритет на нивното ментално, емоционално и физичко здравје, поттикнувајќи хармоничен однос со себе и со светот околу нив.Преку неговиот волшебен и прониклив блог, Џереми Круз ги поканува читателите да тргнат на длабоко патување на самооткривање, духовност и грижа за себе. Со својата интуитивна мудрост, сочувствителна природа и широко знаење, тој служи како водилка, инспирирајќи ги другите да го прифатат своето вистинско јас и да најдат смисла во нивниот секојдневен живот.